| RalucaAlexandra a întrebat:

Am facut dragoste cu iubitul meu pe data de 25 octombrie, eram in prima zi de ciclu. Am facut o neprotejat, vreo 10-15 minute, nu a ejaculat deloc. Nici in mine, nici pe langa mine. Mi e frica insa de lichidul seminal. Este vreo sansa sa raman insarcinata? ( Ciclul a decurs normal. )

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prima zi de menstruatie este ziua cu riscul cel mai mic, aproape zero. Intotdeauna exista o sansa de sarcina daca ai contact sexual, dar sansa este foarte mica in cazul tau.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Dacă ai făcut în timpul menstruaţiei, nu există mari şanse să fi rămas însărcinată, mai ales că el nici nu a ejaculat.
Stai liniştită, însă data viitoare încearcă să foloseşti un prezervativ.

| RoXxy a răspuns:

Stai linistita ca nu ramai asa usor insarcinatawinking

| trăncănici a răspuns:

Sexul în timpul menstruaţiei poate aduce mari infecţii ambilor parteneri.Ar trebui evitat.În timpul erecţiei,se emană puţin lichid spermatic,ca şi lubrifiant. Există şi riscuri, dar minore dacă cantitatea de sînge eliminat e diminuată. Dacă e normal-abundentă, bebeluşii curg...