| Alina344 a întrebat:

Buna!
Am făcut sex neprotejat cu iubitul meu înainte cu 2 zile de a fi in perioada de fertilitate, el a ejaculat in mine. Exista șansa de a fi însărcinată?
Țin sa mentionez ca, ciclul mi-a venit pe data de 28 Martie, iar eu pe 4 Aprilie am făcut dragoste.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, daca tu erai in perioada fertilă adica la ovulatie atunci riscul unei sarcini este mare, voi femeile după ciclu aveti o perioada de ovulatie denumita fertilitate feminina si daca sperma intilneste ovulul se formeaza sarcina. Poti face test de sarcina spre sfarsitul acestei luni aprilie adica, de la data cand ai facut tu sex numeri 21 de zile pana faci test de sarcină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perioada nefertila cred ca este când se aproprie menstruația. Nu după ce a trecut. Da exista șanse mari sa ramai însărcinată. De ce nu folositi prezervativ sau sa iei anticoncepționale? Și el idiot, cum să își dea drumul în tine când știe ca nu aveți nici un fel de protecție. Eu înțeleg ca ii e lene sa iasă din interior sa își dea drumu afara. Cred că peste 9 luni o sa fiți părinți, asta dacă nu daca nu fuge și te acuza ca ai rămas însărcinată cu altul. Și tu ramai cu bebe...

| Alina344 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca ar face asta. Avem totuși o relație de 1 an.

| SoulReaver a răspuns (pentru Alina344):

Au fost alții care au făcut asta după mulți ani de relație. Depinde și de vârstă și creștere. Totuși să își dea drumul știind că nu iei anticoncepționale e ceva prostesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alina344):

Am văzut cupluri care erau împreună de mulți ani si sau despărțit când ea a rămas însărcinată

| AIeXxX a răspuns:

Mereu este șansa să devii însărcinată. De asemenea n-ar trebui să te temi doar de copii, dar și de bolile cu transmitere sexuala. Ca HIV de exemplu