| Veronica1987 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema.In luna octombrie am avut ciclu pe 6. iar eu am facut sex neprotejat cu iubitul meu fara sa ne protejam. dar in schimb el "ma ferit" de fiecare data! Deci ca atare nu a ejaculat in mine! Pot fi insarcinata? Maine trebuia sa imi vina! Ma dor sanii dar in schimb nu am nici un fel de scurgere! Va rog sa ma ajutati! voi ce credeti, exista sansa de a fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

O gramada de femei raman gravide fiindca folosesc"feritul' ca metoda de contraceptie. Coitul intrerupt NU este o metoda de contraceptie! Daca o sa ai o intarziere de 7-10 zile a menstruatiei, fa un test de sarcina.

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, există șansa de a fi însărcinată.
Chiar dacă prietenul tău nu a ejaculat, ai fi putut rămas însărcinată datorită lichidului pre-ejaculator care conține spermatozoizi.
Așadar, poți face un test de sarcină chiar astăzi, pentru că au trecut demult cele 24 de zile.
Baftă!

| Veronica1987 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Am facut un test de sarcina astazi si mi-a iesit o liniuta, nu mi'e venit inca dar am simptome! Deci nu sunt gravida! Mi'am cumparat de la farmacie si anticonceptionale, nu voi mai face prostia sa nu ma protejez! Va multumesc:*

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Veronica1987):

Foarte bine! Multă grijă de acum în colo. Nu ai pentru ce să ne mulțumești, suntem aici să ajutăm.

| crisxd a răspuns:

Ati facut sex neprotejat, fara sa va protejati. Invata sa vorbesti corect!

| Veronica1987 explică (pentru crisxd):

Am vazut ca am gresit, cu totii facem greseli, dar asta nu inseamna ca nu stiu sa vorbesc!

| CristiIs a răspuns:

Buna, Veronica. Aici, nu iti poate raspunde nimeni. Totul depinde de corpu' tau. Eu si cu fosta mea prietena, tot asa faceam, iar ea tot se speria ca va ramane, ca prostii etc. Nu trebuie sa disperi. Gandeste'te, cum sunt alte femei, care se chinuie foarte mult sa ramana gravide si nu reusesc si sunt altele care raman direct, fara nicio problema. O sa aflii in ce categorie te aflii, si daca te dor sanii dap, este un semn bun. Ca nu ai niciun lichid, sau ceva, este doar in mintea ta (STRESUL), linisteste'te ca iti va veni. Te asigur eu! Asteptam raspuns aici!

| Veronica1987 explică (pentru CristiIs):

Va multumesc ca imi sunte'ti alaturi, sunt foarte disperata! Voi mai astepta cateva zile si probabil ca luni sigur imi voi face un test daca nu imi vine menstruatia! Ma doare si burta putin, sanii nici nu ii pot atinge! Sper sa fie vreo raceala sau din cauza stresului! Nu sunt pregatita sa am un copil! va pup si va multumesc inca odata! Va voi tine la curent cu problema mea!

| ydal a răspuns:

Cel mai simplu este sa iei de la farmacie un test de sarcina, dar daca spui ca te dor sanii e f. posibil sa iti vina ciclul curand.happy

| Master2000 a răspuns:

Depinde.difera de la o fata la alta.am facut si eu asa ceva cu iubita mea si nu a ramas. dar la tine nu stiu... depinde deficare fata