| TestqaZ a întrebat:

Am făcut dragoste cu prietena iar eu eram în chiloți, ea nu.Nu am ejaculcat, însă pe chilot aveam o pata de lichid preejaculator din timpul preludiului. Posibil s-o fi atins pe ea în zona labiilor, dar nu știu cat de mult. Este posibil sa rămână insarcinata având în vedere ca nu a existat penetrare și nici ejaculare?

18 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu ai bagat degetul in vagin si cu mult adn pe el, nu!

| antimulte a răspuns:

Lichidul ala, si mult din el... cred ca il cunosti destul de bine pana la varsta asta, trebuia sa fie ejaculat in ea, si nici atunci nu se ramane gravida din prima. Stai linistit, o sa ii vina si ciclul. Daca ii intarzie mai mult de 3 saptamani sa ia un test Barza au ce credeti voi ca e mai bun.

| darrio2007 a răspuns:

Si asta inseamna ca ati facut dragoste, cu chilotii pe tine? No problemo!
Data viitoare faceti-o ca lumea, neaparat cu prezervativ.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, stai linistit nu este însarcinată, daca ejaculai in vaginul ei da, atunci ramînea însarcinată dar asa nu.

| TestqaZ explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tin sa mentionez ca pana acum i-a intarziat ciclul 2 zile. Avand ciclul regulat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TestqaZ):

Dereglări hormonale asta are, ce varsta are ea?

| TestqaZ explică (pentru CristiDinBucuresti):

| corbulalbrosu a răspuns (pentru TestqaZ):

Acum 2 ore | TestqaZ explică (pentru CristiDinBucuresti):
Tin sa mentionez ca pana acum i-a intarziat ciclul 2 zile. Avand ciclul regulat
In majoritatea cazurilor, in astfel de situatii in care sangerarea menstruala intarzie sa apara, de obicei si de fapt, in realitate este vorba de producerea unor dereglari mai mari sau mai mici ale activitatii hormonale care se pot produce frecvent pe parcursul ciclului menstrual.
Este indicat sa afli, sa cunosti si sa stii pe viitor, fiindca este si interesul tau sa intelegi ca uneori chiar si in cazul celor mai bine reglate cicluri menstruale, pot sa apara anumite disfunctionalitati in activitatea glandelor endocrine si drept urmare poate sa apara si posibilitate de a se produce dereglari mai mari/mai mici ale activitatii hormonale. La randul sau orice dereglare hormonala, provoaca modificarea lungimii ciclului menstrual fata de un anumit numar FIX de zile si astfel ciclul mentrual poate sa devina mai lung sau mai scurt cu cateva zile. Pe baza celor precizate se poate aprecia ca este vorba doar de o mica intarzierea a pornirii menstruatiei fata de data calculata si din acest motiv se poate aprecia ca este doar o simpla dereglare hormonala. Marimea abaterii ca lungime a ciclului menstrual, poate prezenta variatii de la cele mici (si frecvente) de doar +/- 3-5 zile, la dereglari si mai mari care pot fi chiar si de 10-14 zile (in plus de obicei) si in cazuri rare ''intarzierea'' sa fie uneori chiar si de 2-3 luni, cu toate ca in mod cert si sigur femeia NU este insarcinata
S-a observat/constatat ca dereglarile de lungime ale ciclului menstrual apar si se produc mai frecvent la varsta adolescentei, dar se pot manifesta si pe urma datorita faptului ca in decursul ciclului menstrual, uneori cu totul inexplicabil, activitatea hormonala devine mai mult sau mai putin dereglata. Astfel de situatii apar in cazul functionarii incorecte/deficitare a unui sau a mai multe glande endocrine dintre cele care exista in fiecare organism. Doar daca situatia cum este cea actual se va repeta si in cazul urmatoarelor cicluri menstruale, atunci este indicat sa se prezintie la endocrinologie pentru consultatie si efectuarea unui set de analize prin care se stabilesc factorii care provoaca dereglarea activitatii hormonale. Testul de sarcina al carui rezultat poata fi luat in considerarea ca fiind : valid, valabil si corect in proportie de peste 98-99% se face numai in momentul in care ''intarzierea'' depaseste 7 zile. Daca intre timp porneste menstruatia si sangerarea se va desfasura la fel ca si alta data in acel caz NU trebuie sa mai fii ingrijorata dar ar fi spre binele tau sa te prezinti la ginecologie pentru o consultatie amanuntita fiindca se pare ca ciclul tau menstrual este intr-o anumita masura dereglat/neregulat. Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut normal prima data si mai ales prima intrebare ar fi trebuit sa i-o adresezi prietenei tale si anume daca in acel moment ea este in PERIOADA FERTILA a ciclului ei menstrual, fiindca numai in acel moment este posibil sa ia nastere sarcina.
De multe ori mi-am pus urmatoarea intrebare, oare de cate ori voi fi nevoit sa repet si sa reamintesc faptul ca femeia pentru a ramane insarcinata in mod absolut obligatoriu, trebuie sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual in momentul in care are loc : actul sexual, sau joaca sexuala ori masturbarea ''pasaricii''.
In concluzie pentru informarea ta corecta trebuie sa cunosti/stii urmatoarele :
1.) Lichidul preejaculator NU are in continutul sau nici macar 1 (UN) singur spermatozoid, in momentul in care este produs de de cele 2 glande Cowper si este deversat in uretra penisului.
2.) Sarcina se poate forma NUMAI in anumite situatii si conditii care in mod absolut obligatoriu trebuie sa existe la un moment dat. Din acest motiv trebuie sa afli pentru a cunoaste pe viitor ca pentru a se putea forma sarcina este nevoie de un pic mai mult decat simpla penetrare a ''pasaricii'' si de a exista putina sperma. Astfel ca din aceste motive te sfatuiesc si iti indic sa citesti cu atentie urmatoarele explicatii, dupa cum urmeaza :
--- pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII, anume :
--- si precizarea expresa ca cele 2 conditii sunt OBLIGATORII sa existe si ambele conditii trebuie sa fie in acelasi timp si anume :
1-) In primul rand afla ca, femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge in mod cert in vagin in urma unui act sexual/joc sexual/masturbari si asta se intampla in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Actele sexuale, masturbarile, poate fi intretinut doar in una sau in toate cele 4-5 zile fertile situate inaintea zilei de ovulatie, sau FIX in ziua ovulatiei cand apare OVULUL in uter si acesta este VIABIL. Este determinat stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL si poate fi fecundat NUMAI/DOAR in singura/unica zi si anume cea a OVULATIEI de un singur spermatozoid (rar mai multi) care pot sa provina NUMAI din sperma si NU si din lichidul preejeculator asa cum sustin unii agarici ageamii de pe acest site.
2-) Dar chiar si daca este indeplinita prima conditie si anume cea privind ziua fertila chiar si atunci trebuie sa fie indeplinita si cea de a 2-a conditie obligatorie pentru ca sarcina sa poate lua nastere si anume acea conform careia SPERMA autentica trebuie sa ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN, indiferent in ce cantitate, in cel putin una din cele 4-5 zile ale perioadei fertile a ciclului menstrual.
Fiindca in cazul tau cel mai probabil au lipsit practic conditiile atat cele necesare cat si cele obligatorii cum ar fi : SPERMA, PENETRAREA si este posibil ca masturbarea ''pasaricii'' sa NU fi avut loc intr-o zi a PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, reiese ca in mod logic si normal in conditiile existente, formarea sarcinii teoretic devine IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramana gravida.

| Goete a răspuns:

Ne explici si noua mai exact cum poti face dragoste in chiloti?

| PsihoSex a răspuns (pentru Goete):

Sunt si tipe carora le place sa se frece de penis, stimulandu-si clitorisul, in pozitia "woman on top". maxima apropiere cu minime textile filtrante de adn. si ofera si sanii vederii si stimularii, etc. merge si asa, place superfain, mai ales daca ea are sanii frumosi.

| Goete a răspuns (pentru PsihoSex):

Vorbesti de ceea ce se cheama "Petting"
Si sa se frece de penis, nu de chiloti.
Eu unul in chiloti nu pot face dragoste, dar ma bucur pentru cei care pot face imbracati, cei care pot face de la distanta sau in orice alt mod

| PsihoSex a răspuns (pentru Goete):

Petting e, e regula, toata gama, la nud. aici e vorba de doar o practica, din lipsa de timp si altele...

| GoldenZenith a răspuns:

Asa se face dragoste mai nou? Mișto. Asa nu ramane niciuna gravidă. Învățați de la băiatul asta.

| Osneros a răspuns:

> Am facut dragoste
> Nu a existat penetrare si nici ejaculare
Choose one.

| Ely1234567 a răspuns:

Nu a rămas însărcinată stai liniștit pentru liniștea voastră poate sa facă un test de sarcina...

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Cum sa ramana daca nu are sperma in vagin?