| Mainbug a întrebat:

Am făcut dragoste cu prietena iar eu eram în chiloți. Nu am ejaculcat, însă pe chilot aveam o pata de lichid preejaculator din timpul preludiului. Posibil s-o fi atins pe ea în zona labiilor, dar nu știu cat de mult. Este posibil sa rămână insarcinata având în vedere ca nu a existat penetrare și nici ejaculare? A făcut un test și a ieșit negativ. Ei nu îi mai vine menstrația de 3 săptămâni, dar oricum îl are neregulat. Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele descrise se poate trage concluzia ca ciclul menstrual al prietenei tale a fost mereu NEREGULAT si acest lucru se datoreaza faptului ca glandele endocrine NU functioneaza corect si din acest motiv in anumite perioade nici nu elibereaza hormonii necesari mentinerii unui ciclu menstrual normal. Lipsa menstruatiei pe o perioada care depaseste mai multe saptamani se numeste amenoree secundara si se datoreaza unor dereglari hormonale mai intense. Motivul aparitiei amenoreei indica faptul ca este sigur afectata glanda foliculara care nu mai produce OVULE deoarece probabil a intervenit/s-a instalat asa numitul sindrom de ovar polichistic (SOPC). Intro asemenea situatie producerea celor 2 hormoni feminini estrogen si progesteron este perturbata si din acest motiv apar dereglari hormonale, NU SE MAI ELIBEREAZA OVULUL, ceea ce are ca efect modificarea lungimii ciclurilor menstruale deci si momentul producerii menstruatiei care devine imprevizibila deci imposibila de a fi anticipata. Fiindca este putin probabil sa fi ajuns vreun spermatozoid prin preajma vaginului si la fel de improbabila este si posibilitatea sa fi existat un ovul, astfel ca formarea unei sarcini teoretic devine aproape IMPOSIBILA, ceea ce confirma si testul de sarcina efectuat. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Mai dragoste faci cu organele genitale, nu in chiloti asa frecandu-va unii de altii ca pisicile laughing
deci, nu ramane insarcinata

| Mainbug explică (pentru Alexandru0007):

E de ajuns sa aud ca nu e insarcinata laughing. Mersi!

| neutrino a răspuns:

Nu stiu cum ai facut tu sex in chiloti fara ca cel mic sa-i faca o vizita pasaricii ei (nu sa-i bata numai la usa). Oricum, metoda ta este o metoda foarte buna anticonceptionala, dar nu uita ca sex nu ai facut.

| Mainbug explică (pentru neutrino):

Pai stiu ca nu am făcut sex, dar când vezi ca nu îi vine menstruația de 3 săptămâni tragi o sperietura. Chiar dacă e imposibil din ce am făcut eu. Deci nu aveau cum sa ajung spermatozoizii din chilot în vagin, nu?

| neutrino a răspuns (pentru Mainbug):

Asa este, nu are cum.

| Mainbug explică (pentru neutrino):

Bun. Mersi happy sunt mai liniștit. Nu cred ca ar fi posibil ca spermatozoizii din lichidul preejaculator sa fie "vioi" chiar dacă ar fi atins-o acolo...Prin chilot laughing

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu e insarcinata dar aveti mai multa grija

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Relax... slabe şanse să rămână aşa

| Stefan_Ionut_Ursache_1987 a răspuns:

Fara penetrare, si avand in vedere ca aveai chilotii pe tine, e imposibil sa ramana insarcinata.