| Ellectro a întrebat:

Am facut dragoste cu prietena mea si pentru cateva minute am facut-o fara prezervativ (ea fiind virgina). Eu nu am terminat in ea sunt foarte sigur deoarece n-am simtit ca m-am terminat. Care sunt sansele sa ramana gravida, daca chiar a doua zi dupa i-a venit ciclul? (trebuia sa-i vina)

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Prietena ta nu a ramas insarcinata
dar nu va mai jucati, de acum incolo folositi prezervativul, prezervativul si iar prezervativul de la inceputul actului sexual, ganditi-va ca este mult mai ieftin decat o eventuala nenorocire
sunteti tineri si nu aveti nevoie de un copil, ea este fragila pentru un eventual avort

| Ellectro explică (pentru Sara2):

Realizam amandoi cat de prosti am fost in acel moment chiar daca a fost vorba de cateva minute

| Ellectro explică (pentru Sara2):

Sper sa fie cum zici tu paloma

| Sara2 a răspuns (pentru Ellectro):

In primul rand daca a 2 zi trebuia sa ii vina menstruatia, ea nu era in perioada fertila
in al 2 rand spui ca nu te-ai terminat in ea (metoda asta nu este una sigura dar este in regula atata timp cat i-a venit ciclul a 2 zi)
pentru linistea ei sa faca un test la 15 zile de la contact, desi totusi iti zic ca nu este cazul
reamintesc nu uitati pe viitor de prezervativ

17 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

De-asta fac eu sex cu curve, și dacă le las gravide măcar nu le cunosc, și de fiecare dată le iau din orașe diferite.

| Sara2 a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Si cand te trezesti cu vreo boala venerica nu stii pe care sa o cauti sa o iei la pumni

| NoChanceForUs a răspuns (pentru Sara2):

De fapt ele nu au idee de unde să mă ia ca să-mi care pumni că le-am infectat.

| Sara2 a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Ce gluma buna happy esti chiar simpatic

| NoChanceForUs a răspuns (pentru Sara2):

Oh dar vai, îți mulțumesc.

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Spune-i sa faca un test de sarcina pentru ca daca iese negativ sa nu ia pastile de geaba pentru ca isi face rau daca iese pozitiv sa ia niste pastile cat de repede posibil. Sansele sunt destul de mari daca ai ejaculat in ea si cu atata mai mari sunt daca ii intarzie ciclul.
P.S:Faceti 2 teste pentru ori ce eventualitate.

| Ellectro explică (pentru xXxMeLexyxXx):

Nu i-a intarziat ciclul urmatoarea zi i-a venit

| Sara2 a răspuns (pentru xXxMeLexyxXx):

Nu ai inteles nimic din aceasta intrebare pusa de Ellectro

| SentimentalConsil a răspuns:

Pe parcursul actului sexual penisul elimina fara sa simtim lichid seminal, fiind la primul contact sexual prietena ta trebuia sa se documeteze inainte de a face asa ceva, sunt sanse de 50% ca sa fi ramas gravida, mai bine mergeti la un consult ginecologic ca noi ne dam cu parerea si nu ar trebui sa iei asta in serios

| Annutsa a răspuns:

Buna!
Sunt sanse, chiar daca ele sunt mici.
Cel mai bine ar fi sa faca un test de sarcina.

| Mihai118 a răspuns:

Sanse sunt destul de mici, cam 10%, pentru ca nu era in perioada fertila... Nu prea conteaza daca iti dai sau nu drumu' in ea pentru ca inainte sa iti dai drumu' apare lichidul pre-ejaculator, care si el contine spermatozoizi capabili sa produca o sarcina... Cel mai bine e sa faca un test de sarcina si data viitoare folositi prezervativul! Bafta!

| Ellectro explică (pentru Mihai118):

Maine se fac 72 de ore, ar fi ok daca ar lua pastilele alea escapelle sau mai stiu eu ce?

| Ellectro explică (pentru Mihai118):

Sau trebuia sa ii intarzie ciclul de data asta?

| psykhopatu a răspuns:

Din punct de vedere medical, 2-3 zile inainte si dupa ciclu nu ramane fata.