| Chris98764 a întrebat:

Salut.

Deci am facut sex cu prietena mea, ei ii venise ciclul pe data de 18.04. 2016 si pe data de 22.04. 2016 am avut contact sexual, primul numar a fost cu prezervativ si am ejaculat in prezervativ, dupa am pus prezervativ pentru cel de al` 2 le-a numar am facut-o timp de 10 minute si n-am ejaculat, pentru ca incepuse sa aiba sangerari vaginale si ne-am oprit, mai tarziu dupa 30 de minute i-am facut un oral si am bagat-o in ea fara prezervativ am facut sex timp de 5 minute si n-am ejaculat in ea, asta fiind al 2-lea numar, dupa vreo 15 minute ne-am apucat iar de treaba si mi-a facut ea un oral si dupa am bagat-o iar in ea tot fara prezervativ si nici de aceasta data n-am ejaculat in ea.
Iar acum pe data de 26/05/2016 am facut-o iar si urma sa ii vina ciclul pe data de 29/05/2016, am facut-o neprotejat si n-am ejaculat in ea, insa dupa vreo 5 minute am bagat-o iar in ea tot fara prezervativ si nu m-am terminat nici de aceasta data.
Dupa aceea la vreo 30 de minute a luat Escapelle si acum pe 29 urma sa ii vina ciclul dar vad ca inca nu ia` venit. Sunt sanse sa fii ramas gravida?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

In urma actelor sexuale din 22.04. 2016 nu putea sa ramana gravida. Dar intre 22.04. 2016 si 26.05. 2016 nu ati mai facut sex? Daca ati facut sex ca in ziua de 22.04. 2016 este posibil sa fi ramas gravida.

| Chris98764 explică (pentru Emilian65):

Nu, n-am mai facut. Doar pe 26.05. 2016 am facut. 22.04. 2016 am facut si 26.05. 2016 am facut sex iar.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din expunerea ta nu rezulta daca si in ce data s-a produs inca o menstruatie dupa cea inceputa in 18 aprilie. Deoarece in caz contrar rezulta ca din data de 18 aprilie si pana in prezent a tinul unul si acelasi ciclu menstrual care a ajuns la peste 40 de zile. Deoarece sexul intretinut in data de 22.04. 2016 a avut loc in a 4-a zi a ciclului menstrual abia inceput, posibilitatea formarii unei sarcini se poate exclude teoretic aproape 100%. Deoarece intre 18 aprilie si 29 mai este o perioada de 41 de zile apare intrebarea urmatoare si anume; pe ce baza s-a stabilit ca data de 29 mai ar fi data in care ar trebui sa se porneasca menstruatia? Este determinat stiintific si medical ca in ultima saptamana a ciclului menstrual formarea unei sarcini este IMPOSIBILA.Rezulta ca in urma sexului petrecut in 26/05/2016 adica cu 3 zile inainte de data de incepere a menstruatiei, formarea unei sarcini este 100% EXCLUSA, deci folosirea pastilei contraceptive Escapelle a fost INUTILA si de asemenea denota o crasa IRESPONSABILITATE din partea voastra. Comportamentul vostru denota o lipsa ingrijoratoare de informare sexuala din moment ce v-ati inceput viata sexuala. Multa sanatate prietenei tale, deoarece sigur va avea nevoie de asa ceva.