| cocacolalightdeprune a întrebat:

Am facut heavy petting [ mentionez ca sunt virgina] si v-ar ruga sa imi dati un sfat cum i`as putea spune asta preotului cand ma spovedesc? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Regreti?
Cred ca nu.Atunci mai are rost sa-i spui? Nu. Eventual unui preot de la o manastire sau de altundeva, nu la preotul tau. Dumnezeu asculta de oriunde, dar atata timp cat o sa mai faci si nu regreti n-o sa te impartaseasca nici daca tii 10 canoane

| R_8074 a răspuns:

Cand te spovedesti spui pacatele de care iti pare rau.

| AndaWest a răspuns:

Iy spui exact asa ''parinte am facut heavy petting'' si el o sa creada ca e vreo melodie rock, o sa-ti zica ''dumnezeu apreciaza creativitatea''. good girlhappy

| JohnnyBi a răspuns:

Daca ai facut asa ceva nu o sa te impartasasca. ii spui si u ca ai avut activitati sexuale si atat. nu trebuie el sa stie mai mult. activitatea sexuala nu este numai penetrare worried, dar pentru biserica tot aia e. ai comis-o, trebuie o rugaciune si nu te poti impartasi

| Ionica9119 a răspuns:

Ii spui simplu. Fara ocolisuri si subantelesuri.

| Giovanna a răspuns:

rolling on the floor))) nu-i spune ca primesti Canon mare rolling on the floor)))) vrei sa ramana tablou? Serios, ii spui ca ai "facut" ceva de dulce tongue ca virgina din punct de vedere spiritual oricum nu mai esti happy doar medical vorbind esti, cam atatwinking

| AdamBlack a răspuns:

Nu am nimic impotriva bisericii...dar, iti spun sigur ca nu ai de ce sa ii zic preotului ca ai facut asta straight face.la cate aude un preot ar putea sa santajeze tot orasu...inca odata.nu am nimic impotriva bisericii.

| andreycristiano a răspuns:

Ii spui ca tiai traso si atat

| lavynya98 a răspuns:

Pai nu mi se pare un pacat pe care sa il marturisesti din moment ce cred ca iti iubesti prietenu