| anonim_4396 a întrebat:

Am facut-o si p-asta m-am combinat cu altul, desi mie imi e gandul tot la cel casatorit. pe tipul cu care sunt acum il cunosc de vreo 4 ani, am fost prieteni ff apropiati, eram "surioara lui"si acum sa aflu ca de fapt tot timpul a vrut m-ai mult, dar stia ca o sa fie refuzat, si cica nu a mai rezistat. el a mai incercat, dar nu am vrut eu. probabil ca d-aia credea ca o sa fie refuzat. toata chestia e ca e mai golanas, toate fostele si le-a inselat. mi-e foarte frica, sa nu fiu eu cea inselata acum. desi daca mi se intampla probb ca mi-o merit. ii tot spun ca imi e frica, dar el imi spune sa stau linistita ca nu o sa faca nimic, nu o sa ma insele, imi repeta mereu. dar nu stiu ce sa cred. deja vorbeste de viitor, de copii. imi tot spune ca nu vrea sa ne despartim, ca o saa ne iubim mult. se poarta foarte frumos cu mine. pe facebook si-a pus ca este intr-o relatie cu mine. voi ce credeti? el este mai mare cu 4 ani decat mine. aaa si inca ceva, se tot roaga de mine sa-i spun mamei ca suntem impreuna, a zis ca ii spune el daca nu-i spun eu. desi o cunoaste doar din vedere.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Este foarte bine ca vrei sa te desprinzi de vechea ta greseala, ca incerci, cel putin.
Nu te agita si nu te entuziasma prea mult in noua ta relatie.Omul pare sa fie prea in regula ca sa fie real,dar ofera-i credit si asteapta sa vezi cum merg lucrurile.
Stiu ca nu te-ai avantat in relatia asta cu inima toata,stiu ca ai momente in care compari,in care iti amintesti,dar realizeaza ca faci bine,ca deja ai facut un pas inainte si e spre binele tau.
Iti doresc mult noroc, fii fata desteapta de acum incolo!
Cred ca faptul ca te indoiesti de credibilitatea si de increderea pe care ar trebui sa i-o acorzi noului iubit e corecta, judeci bine de data asta.Succes!

| foxi a răspuns:

Pana se culca cu tine.e cuminte, apoi...alta!

| NoSmile a răspuns:

I-am spus ca nu o sa ma culc cu el. dar nu a zis nimic, oricum nici nu mi-a propus. avem abia 2 sap. mi-a spus c nu o sa greseasca pentru ca stie ca o sa ma piarda, o sa ma piarda si ca amica si cica nu vrea.

| Lullabies a răspuns:

Acordai o singura sansa. daca greseste, lasa-l. mult noroc

| Mihaela111 a răspuns:

Eu cred ca merita sa ii dai o sansa. Daca o sa te gandesti mereu ca iubitul o sa te insele intr-o zi nu cred ca poti fi fericita deci lasa gandurile astea si traieste clipa

| MariusUCV a răspuns:

Inseamna ca s-a facut baiat cuminte si se gandeste la viitor big grin

| butterfly_4698 a răspuns:

Daca vrea sa-i spui mamei tale de relatia voastra se pare ca se cuminteste. merita o sansa.