| Asfghj a întrebat:

Am facut sex cu iubitul meu,adica mi-a băgat-o,eu fiind virgina,m-a durut foarte tare, dupa a vazut ca ma doare si a bagat degetul.Ma durea, dar nu mi-a curs sânge...mai sunt sau nu virgina?

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca a existat penetrare, adio virginitate..multa atentie pe viitor si documenteaza-te inainte sa ai relatii sexuale
Nu mereu curge sange.
O zi frumoasa sa aihappy

| ale23 a răspuns:

Iti dau un sfat pe care mi l-a dat si mie cineva mai de mult. Ca sa vezi daca mai esti sau nu ai nevoie de o oglinda. Te uiti pe net si compari un vagin virgin cu al tau. Daca himenul este rupt sau putin fisurat inseamna ca nu mai esti virgina.Bafta!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină nici dpdv fizic :(
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu mai esti virgina.Ai himen elastic!
Uneori este nevoie de mai multe,, incercari''!

| minrest a răspuns:

1.Ai facut sex, deci nu mai esti virgina.2.A avut loc penetrarea, deci ai fost deflorata. Daca a vazut ca te doare, de ce trebuia sa bage degetul? Ce analgezic e asta?

| Alcyon a răspuns:

Daca a reusit sa te penetreze, nu mai esti virgina. Himenul uneori nu se rupe din prima si e nevoie de mai multe acte sexuale. Alteori nu se rupe deloc (daca ai himen elastic). Spune-i sa se spele bine pe maini inainte sa-ti bage degetul prin partile intime, fiindca poti face infectii vaginale.

| pietrean a răspuns:

Draga mea,inainte de a mai face sex si alta data,te sfatuiesc sa inveti cate ceva despre viata sexuala:ce este si cat ar tine un ciclu menstrual,considerat normal,ce este menstruatia,cand si cum se produce,ce este ovulatia,despre ovule si spermatozoizi,cat traiesc,cum poti ramane insarcinata,metode contraceptive,boli venerice,etc.
Si acum sa revenim la ceea ce ai intrebat:nu mai esti virgina,chiar daca nu ti-a curs sange. Poate fi si un himen elastic,dar ma indoiesc ca nu s-a rupt.
Daca vrei sa fii sigura,o vizita la un cabinet ginecologic si asa afli.Dar,cred ca varsta ta micuta,o sa te impiedice sa faci acest pas! Riscurile inceperii vietii sexuale,prea devreme! Dar trebuie sa mergi, pentru sanatatea ta, in paralel cu studiul despre ce inseamna viata sexuala, ca sa nu ajungi la medic, cu burta la gura.

| Mussette a răspuns:

Daca te-a penetrat, nu mai esti virgina.
Posibil ai himen elastic.

| trixiiie a răspuns:

Păi, contact sexual ai avut, deci virgină nu mai ești.
Dar himenul este încă acolo. Ai himenul.

| msKat a răspuns:

Daca a ajut loc penetrare adio virginitate, daca nu inca mai esti... Bafta pe viitor

| xZIonutZx a răspuns:

Nu la toate fetele curge sangebatting eyelashes

| lovemylive a răspuns:

Logic ca nu

| REALQuizZzHERE a răspuns:

Dacă ști că erai virgină și s-a întamplat asta intre voi și nu ți-a curs sânge, da încă ești virgină.

| Picasso a răspuns (pentru REALQuizZzHERE):

Esti ..mai uita`te la cartoon network poate ca de acolo inveti ceva mai folositor!