| Valentino_Valentin_1995 a întrebat:

Am facut sex cu partenera mea si specific ca pana sa-mi dau drumul am simtit ca si cum am facut-o in ea dar nu a fost sigur ca dupa aceea am scos-o repede si am mai frecat-o pana mi-am dat drumul. Exista vreun risc? Multumesc!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic NU ar fi posibil sa existe vreun risc, fiindca ejacularea odata pornita nu mai poate fi intrerupta, retinuta sau oprita. Insa practic totusi ar putea exista o foarte mica posibilitate de a fi scapata o cantitate infima de sperma din cauza unei stari de maxima surescitare, care apare de regula in cazul baietilor care NU au reusit sa acumuleze suficienta experienta sexuala. Exact din acest motiv este indicat si recomandat sa fie intotdeauna folosit prezervativul de catre tori cei care sunt in perioada de inceput a vietii sexuale. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă era în perioada fertilă, e posibil.

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât o faci neprotejat există mereu un risc.

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât o faci neprotejat va exista mereu un risc.

| sofisis a răspuns:

Mereu exista risc atunci cand faci sex neprotejat

| ywar a răspuns:

Nu stim boss, vrem filmarea. Cu gramatica, fa sex mai mult. Nu intelegi o iota din ce scrii. Vorbesti romaneste sau esti palestinian?

| Raven a răspuns:

N-o să-ți vină să crezi dar DA! Când bărbatul este excitat, din penis îi iese un lichid transparent și clar, cu rol de lubrifiere, numit lichid pre-seminal. Acest lichid poate conține spermatozoizi, în cantitate mai mica decât sperma, i-adevărat, dar asta înseamnă că există riscul unei sarcini nedorite, chiar dacă nu ejaculezi în interiorul vaginului.

Răspuns utilizator avertizat