| Edyedy12332 a întrebat:

Daca am facut sex cu partenera mea si mi-am dat drumul in durex si era putin si am continuat pana mi-am dat drumu a 2 a oara, exista sanse de sarcina? Va rog raspundeti repede.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Daca prezervativul a ramas bine fixat pe penis, in acel caz in mod sigur nu s-a scurs sperma pe la/pe sub inelul de cauciuc situat la capatul prezervativului si dispare posibilitatea de a se fi scurs sperma in vagin.
2.) Sarcina se poate forma doar in cazul in care actul sexual este intretinut in una din cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual si sperma este ejaculata IN VAGIN.
In conditiile descrise se poate afirma ca este in proportie de peste 99% este IMPOSIBIL sa poata sa ia nastere o sarcina. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu există șanse.

| Sofer a răspuns:

Daca a ramas intact si nu sa scurs nimic. Atunci nicio sansa.

| Goete a răspuns:

Asa cum spune Corbulalbrosu, daca ti-a ramas bine pus prezervativul, nu a ramas insarcinata in urma acelui act.
Ia in considerare faptul ca nu esti tu unicul care o poate lasa insarcinata - deci celelalte detalii nu le cunosti

| Edyedy12332 explică (pentru Goete):

Nu am o varsta foarte mare am abia 14 ani recent impliniti deci ma gandesc ca nu am ejacularea atat de puternica si mult cantitativ incat sa dea pe afara si sa ajunga in vagin prezervativul a fost bine pus si intins. Sper sa nu fie vreun accident neprevazut

| Goete a răspuns (pentru Edyedy12332):

Eu ti-am scris ceva si tu ai inteles altceva

| amenintareamaimutei a răspuns:

Păi dacă nu dădea pe afara si dupa a 2 a oara sau daca nu s-a spart eu zic ca totul este bine, însă totusi de precauție eu zic sa ia ceva pastila de a 2 a zi si sa faca un test de sarcina