| alina_6364 a întrebat:

Am facut sex cu prietenul meu si primul numar a fost fara prezervativ. a ejaculat dupa ce si-a scos penisul din vaginul meu, dar eu tot am indoiala ca a patruns o picatura in vagin. pot ramane insarcinata de la o picatura de sperma? va rog raspunsuri urgente daca se poate. Multumesc anticipat! happy

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, da, se poate sa ramai insarcinata si de la o picatura de sperma, o picatura de sperma contine miliarde de spermatozoizi si e nevoie de un singur spermatozoid ca sa fecundeze ovulul, asadar sunt sanse sa ramai insarcinata astfel, mai ales ca a fost neprotejat si in timpul actului sexual lichidul preejaculator poate contine spermatoizi, depinde daca erai intr-o perioada fertila sau nu, conteaza si asta.
Fa-ti un test de sarcina si pe viitor protectie!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din pacate poti ramane si de la mai putin de o picatura! Ce "stil" e asta de a face asa sex?!
Voi nu va informati inainte de a face asa ceva?! Dece nu exersati si practicati Petting-ul inainte de sex?! E cea mai buna scoala a descoperirii si controlarii senzatiilor, si a corpului partenerei/ului!

Fiti mai responsabili, ce naiba?! Merita riscul sarcinii si al bolilor?!

| Derye a răspuns:

Sigur ca poti. Mergi la ginecolog, pentru consult si sa-ti dea o prescriptie pentru "pilula de a doua zi". Poti merge cu ORICE adult, nu trebuie' sa fie neaparat din familie.

| Cătălina a răspuns:

Da, se poate sa ramai, din pacate si de la lichidul preejaculator, daramite de la o picatura de sperma care a ajuns in vaginul tau. Daca inca mai ai timp, ia pilula de a doua zi si ai grija pe viitor.

mula bafta:*

| shtephie a răspuns:

Prezervativul nu trebuie sa lipseasca!
Unde va este capul?!?

| εїз a răspuns:

Depinde dacă ştii sigur că ţi-a intrat spermă în vagin, trebuie să intre foarte adânc în vagin pentru a rămâne însarcinată.
Înainte să faci sex, pune-l pe prietenul tău să-şi cumpere un prezervativ, sau tu foloseşte anticoncepţionale, nu mai risca.
Există posibilitatea foarte mare ca tu să rămâi gravidă după un act sexual neprotejat. Du-te şi fă-ţi un test de sarcină ca să ştii sigur dacă eşti sau nu însarcinată, dar mai mult ca sigur, 85% nu eşti însarcinată.
La următorul act sexual, ai grijă, protejaţi-vă.

| Byankaa66 a răspuns:

Inainte de sperma barbatii elimina si un lichid preejeculator care din pacate poate contine spermatozoizi asa ca mai bine fa un test de sarcina pentru ca exista ceva sa ramai cu mostenitori

| MihaiPloiesti a răspuns:

Cel mai bine e sa ast ziua in care sti ca trebuie sa iti vina problemele de menstruatie si dac tziau venit totul e ok.

| Dobitoc a răspuns:

Da se poate.De acum nu mai facem sex fara prezervativ.

| sylvie a răspuns:

Da, poti ramane!
Exista programe la cabinetele de planning familial care iti ofera zeci de prezervative gratuite, daca problema voastra sunt banii.

Dar daca va place sa stati cu frica-n san si sa intrebi pe net, de fiecare data cand o faci tu cu prietenu, care ar fi probabilitatea sa fii tu insarcinata, sa stii ca o data si o data o sa ramai.Si daca te gandesti ca "ah imediat scap de copil"sa stii ca un avort nu e o simpla atingere din partea ginecologului.
winking

| ady90 a răspuns:

Sper sincer sa nu ramai insarcinata daca nu iti doresti asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sanse pana in 27% happy. Fa-ti un test de sarcina dupa 7 zile de intarziere a menstruatieihappy

| mishu_5446 a răspuns:

De la o picatura ai sanse mici sa ramai, dar ai...

| alina_6364 explică:

Merci frumos pentru rapsunsuri,,,,,,,,,,, dar mai e o chestie. eu nu am simtit nimic in mine. vreau sa spun ca a ejaculat dupa vreo 5 secunde din momentul in care si-a scos penisul, si eu nu am simtit nimic ciudat, ca si cum ar mai fi ramas ceva in mine si etc. sper sa intelegeti ce vreau sa zic. merci! :*

| alina_6364 explică:

Am o noutate,,,,,,,,,,,, nu stiu daca ma va ajuta cu ceva,,,,,, si pe voi, chiar, daca ma puteti ajuta dupa ce va voi spune,,,,,,,,, dar am sangerat azi putin. sper sa imi fii venit menstruatia. oare e vreun avantaj? a intarziat cu 1 zi,,,,,,,,,,,,straight facestraight face
multumesc frumos pentru colaborare. happy