| ioanamaria2000 a întrebat:

Am facut sex in a 4-a zi de menstruatie si s-a rupt prezervativul. Nu pot lua nici pastila de a doua zi, nici anticonceptionale din cauza unor probleme de sanatate. Exista vreun risc? M-am speriat rau...

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu

| mihai69 a răspuns:

Nici vorbă.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Din cate am vazut, baiatul terminase!
Din moment ce erai intr o perioada cu fertilitate mai redusa, dar nu inexistentă, sunt șanse foarte mici sa se întâmple ceva. Pentru a te impaca tu cu faptul ca totul este bine, fa un test de sarcina peste 3 săptămâni din prima urina de dimineață.
Ai mai multa grijă pe viitor!

| mariusgorja12 a răspuns:

Eu zic sa ii pui numele marius la copil

| 94Kiddo a răspuns:

Daca baiatul/barbatul nu a terminat, riscul este foarte foarte mic in momentul in care fata/femeia e la menstruatie.

| ioanamaria2000 explică (pentru 94Kiddo):

Pai tocmai asta e problema, terminase, nu s-a rupt de tot, picura, sa zic asa