| AndreiPopfrate a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu iubita mea si se afla in ziua ovulatiei iar eu nu am ejaculat, acum i-a intarziat ciclul doua zile si suntem amandoi stresati, avem 17 ani si nu avem cum sa luam un test de sarcina din cauza carantinei pentru ca ea sta departe. De obicei nu-i intarzia ciclul si va rog fara raspunsuri ca am fost prosti ca recunosc si mi-am invatat lectia. Nu are nici un simptom. Ultimul ciclu al ei a inceput pe data de 19 -20 februarie.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cate partide consecutive de sex a-ti avut?
Sau a existat vreo masturbare anterioara?
Pentru ca doar in acel caz putea sa existe sperma pe teava, de la ejacularea precedenta, sperma care s-a scurs in vaginul fetei involuntar si ar fi putut sa o lase gravida.

| AndreiPopfrate explică (pentru Violleta2022):

Eu am urinat inainte de act si au fost doua partide si intre ele nu am ejaculat doar la sfarsit.Tin sa precizez ca este a 4 a zi de cand intarzie si este foarte nervoasa singurul sintom pe care il are este ca simte ca ii curge ceva si cand baga degetul sa verifice este un lichid alb. Ea si a inceput viata sexuala acum 3 luni in ianuarie inainte era virgina.Inca nu am facut un test de sarcina si am facut actul pe ziua ovulaitei de 1 martie la 12 noaptea ziua cea mai fertila

| AndreiPopfrate explică (pentru AndreiPopfrate):

Am ejaculat debea dupa ce s au terminat cele doua partide

| AndreiPopfrate explică (pentru Violleta2022):

Tocmai acum i-a venit a vazut o pata rosie in lichidul alb doamne ii multumesc lui dumnezeu si tie doamne nu o sa mai fac greseala asta in viata mea toata lumea sa fie sanatoasa ma duc sa beau

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiPopfrate):

Nu trebuie decat sa cumperi o cutie de prezervative si sa va protejati de fiecare data la sex, ca sa nu mai aveti stersul asta. happy

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dereglări hormonale are.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul menstrual este mereu la fel de scurt de doar 24-25 zile?
(19/20.02 - 16/17.03 = 26/27 zile astazi - 2 zile = 24/25 zile)
Daca barbatul este capabil sa-si retina perfect ejacularea, atunci actul sexual poate fi intretinut in fiecare zi a ciclului menstrual, din prima pana in ultima zi, deci si in zilele perioadei fertile. Sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge in mod cert si sigur in vagin in 1-a sau in toate cele 3-4 zile real fertile a fiecarui ciclu menstrual.
De asemenea trebuie cunoscut si faptul ca pot sa apara abateri in +/- de 2-5 zile a numarului de zile a ciclului menstrual fara sa existe o sarcina formata si implantata in uter.
In situatia descrisa in prezenta intrebare, reiese ca cel mai probabil perioada fertila s-ar fi suprapus peste intervalul zilelor situate intre 27 Februarie si 2 Martie. Multa sanatate!

| Frank51 a răspuns:

Sanse sunt, insa destul de mici. In orice caz depinde de femeie, unele raman foarte greu insarcinate(chiar daca termini inauntru), iar altele raman si de la lichidul preejaculator, deci riscurile exista, si voi vi le-ati asumat(constient sau inconstient, mai mult a doua).

| Crackman a răspuns:

Ai rabdare, daca trex 2 saptamani este clar