| Roberrt21 a întrebat:

Am facut sex neprotejat in timpul perioadei fertile cu cateva ore inainte m-am masturbat.Tin sa spun ca nu am ejaculat in ea exista riscul de a ramane însărcinată? intre timp am urinat

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea, nu poate ramane gravida.

| Goete a răspuns:

Ai urinat intre timp ce ai facut sex?

| Roberrt21 explică (pentru Goete):

Nuu, gen inainte sa facem

| eugeniu2020 a răspuns:

Daca ai 21 de ani, halal de tine.
sanse 50 la 50, cum iti va fi norocul

| Roberrt21 explică (pentru eugeniu2020):

Am 18

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Roberrt21):

Sansele raman la fel chiar si la 18 ani, vei afla in 21 de zile, nu iti face griji!

| alecsawng01 a răspuns:

Nu I baga in seama pe astia care vor doar sa te sperie laughing daca au trecut sigur cateva ore de cand te ai masturbat, atunci nu ai de ce sa ti faci griji pentru ca spermatozoizii mor dupa cateva ore, insa data viitoare poti sa fii mai responsabil si sa te speli sau ceva, sau macar sa o faceti cu prezervativ, nu cred ca ti doresti copilas la 18 ani

| AMa19 a răspuns:

Buna, daca ai urinat dupa ce ai ejaculat atunci cand te-ai masturbat, atunci este bine, ai eliminat si restul de sperma ce mai ramasese pe canal. Iar daca nu ai ejaculat in ea, atunci poti sa stai fara griji, nu o sa ramana insarcinata. Chiar daca ar mai fi ramas putin lichid care sa contina sperma dapa ce ai urinat atunci, tot nu este suficient pentru a ramane insarcinata.
Mult succes.

| Panda03022017 a răspuns:

Nu conteaza faptul ca te-ai masturbat inainte, sansele raman la fel de mari ca ea sa ramana însărcinată fiindca era in perioada fertila, iar inainte de ejaculare apare si magicul lichid preejaculator care la fel pot fecunda ovula... Sunt femei care raman mai greu insarcinate fiind si in perioada fertilă din mai multe cauze (ex: tu ai spermatozoizii leneși si nu au dorinta de a parcurge drumul final pana la ovula etc) deja așteptați si o sa vedeti dar sansee sunt mari oricum