| GabrielaaGabiiii a întrebat:

Am facut sex neprotejat si el nu a ejaculat in mine, a ejaculat pe mine si dupa vreo jumatate de oara am facut iar sex. E riscul sa raman insarcinata? happy Am auzit multe prietene care au facut-o dupa ejacularea lui externa si n-au ramas, nici n-au fost atente la perioada fertila sau nu happy mersi

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a fi putut sa ramai insarcinata in urma celei de a 2-a reprize de sex a existat in urmatoarea situatie;
-- Daca partida de sex intretinut in modul descris a avut loc in una din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a cicului menstrual,
-- Sau daca partenerul de sex NU a urinat imediat dupa ejaculare sau in timpul acelei jumatati de ora dintre cele 2 acte sexuale.
Intotdeauna dupa ce s-a produs ejacularea, in uretra penisului ramane o cantitate desperma, mai mult decat suficient de mare care dupa 10-15 minute de la ejaculare devine foarte fluida si se scurge in afara penisului invariabil in mod imperceptibil si din acest motiv cel de al 2-lea act sexual poate fi considerat un sex cu ejaculare continua in vagin.
TOTUL depinde de cat esti de norocoasa sau... de ghinionista.
Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista riscul sa ramai gravida imediat, deoarece el ejaculase deja, si a ramas sperma pe teava, care s-a scurs involuntar in vaginul tau, imediat cum si-a reintrodus penisul.
Singura conditie sa amai gravida este ca tu sa fii in perioada fertila.
Daca prietenele tale risca si se joaca fara protectie, nu inseamna ca si tu trebuie sa faci la fel, ca s-ar putea sa nu fii la fel de norocoasa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există acest risc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu sunt spermatozoizi în interiorul vaginului tău, nu poți rămâne însărcinată.

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Daca dupa ce a ejaculat, a fost responsabil si a folosit prezervativul, la a doua partida (intromisiune) atunci nu prea. In schimb, daca nu a folosit prezervativul dupa ejaculare, sansele sunt 50-50, daca nu mai mari. In functie de perioada lunii in care te aflai.

| TheGamerCat a răspuns:

Fat-o, tu nu ai citit pagina 48 din manualul de cultul romano-catolic de religie pentru clasa a 7-a?
astfel de lucruri nu sunt permise ca ajngi in iad pacatoas-o
asa ceva este NEok deoarece secsul este facut pentru copiii nu pentru altceva asa ca da ce pot sa zic du-te sa te spovedesti