| Suki08 a întrebat:

Buna, am avut contact sexual neprotejat cu iubitul meu, a ejaculat putin in mine sj eram in perioada fertila, pana acum nu am ramas insarcinata, exista si sanse sa nu raman? Chiar daca sunt mai mici... poate am norocul asta

19 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Jocul cu focul atrage intotdeauna, mai devreme sau mai tirziu, incendiul, mai mare sau mai mic, cum o fi el.

| Emilian65 a răspuns:

Da, sunt șanse mari sa fii gravidă.

| Sofer a răspuns:

Poți rămâne.

| Holiday a răspuns:

De fapt ai cam 75% sanse sa NU ramai insarcinata. Dar oricum, 25% e mult, asa ca pregateste-te sa negociezi si situatia asta intr-un fel sau altul.

| HazelEyes77 a răspuns:

Eu nu m as culca pe o ureche ca n o sa se intample nimic. Fiind in perioada fertila sunt sanse de sarcina. Daca nu au trecut mai mult de 72 de ore de la actul sexual neprotejat atunci apeleaza la contraceptia de urgenta.

| Suki08 explică (pentru HazelEyes77):

Au trecut aproape 2 saptamani, nu am ce sa mai fac, mai astept putin si fac un test, dar mersi oricum

| francut a răspuns:

Nu conta pe noroc. De ce nu folositi voi prezervativele? Urciorul, nu merge de multe ori la apa.

| Jonas94 a răspuns:

Bună,
Când s-a întâmplat asta? Pentru că dacă n-au trecut mai mult de 24 de ore, poți lua pastila de a doua zi, mai ales că ai fost în perioada fertilă.

| Suki08 explică (pentru Jonas94):

Au trecut aproape 2 saptamani

| Jonas94 a răspuns (pentru Suki08):

Să știi că e prea mult. Trebuia atunci, fă un test de sarcină totuși să vezi, ce și cum big grin

| Suki08 explică (pentru Jonas94):

Stiu ca este prea mult din pacate, o sa fac

| Jonas94 a răspuns (pentru Suki08):

Ți-ai calculat perioada fertilă? Poate nu ai fost în maximul de fertilitate și-ți trece glonțul pe la ureche big grin

| BryBard a răspuns:

Iti doresc un copil frumos, inteligent si plin de energie.Cum mi-ai dorit si tu mie o partenera care sa imi faca viata un calvar.Ce "semeni" aia "culegi"! Multa sanatate.Mai usor cu hate-ul.

| Suki08 explică (pentru BryBard):

Daca vrei mai putin hate, nu mai baga toate femeile in aceeasi oala ca nu-i frumos, mai sunt si femei care stiu sa spele, sa calce, sa faca mancare, si sa aiba grija de copii, multe femei chiar, nu toate sunt pitipoance si curve de la oras, iar unii barbati nu stiu sa aprecieze asta...

| BryBard a răspuns (pentru Suki08):

Scuze,ai dreptate,am uitat sa specific, nu toate*, o sa modific, imi pare rau greseala mea, sper ca m-a vei putea ierta pentru vorbele mele.O seara buna.

| Suki08 explică (pentru BryBard):

Asemenea

| Cris5tcjjh a răspuns:

Nu... sunt sanse mici de a rămîne insarcinata de la un act sexual neprotejat. Eu de ex am 18 ani si incercam de cîteva luni sa facem un copil am fost la medicsi suntem perfect sănătoși... Mai bine fa un test de sarcina sau mergi la genicolog.

| Andreeaion12222 a răspuns:

Dacă nu au trecut 72 de ore de la contact ia escapelle. Este 48 de lei dacă nu mă înșel. Îmi dai mesaj dacă dorești sa știi reacții adverse și toate cele, oricum scrie pe prospect.