| Baiatde13ani a întrebat:

Am fost cu o fata timp de 4 ani.Am lasat-o moarta 2-3 ani dar acum o iubesc din nou.Am sarutat-o timp de 10-15min si nu a arata vreun semn ca nu i-ar placea. Dar acum nu prea mai se arata chiar atat de interesata. Ce ar trebui sa fac. Va rog sunt intr-o situatie de urgenta chiar vreau sa o fac sa imi arate ceea ce simte.Chiar maine ne vom intalni mai multi la un party. Sfaturi/pareri?

Răspuns Câştigător
| andra_9585 a răspuns:

Eu cred ca fetele oricat de interesate ar fi prefera sa se retraga decat sa se dea la un baiat mai ales dupa ce ati facut o pauza asa lunga...asa ca nu cred ca are rost sa incerci cu indiferenta, chiar cred ca o sa pierzi mai mult dupa ce faci asta, in schimb nu ar strica sa-i faci un cadou si sa te apropii de ea la party.
Si ca sa ti raspund la intrebare...va trebui sa aiba incredere in tine ca sa ti spuna ce simte, de obicei fetele isi cam ascund interesu' dupa despartire, dar dupa 4 ani eu chiar cred ca mai tine la tine

6 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Stii daca a suferit dupa despartire este o posibilitate sa te faca sa suferi si tu... si ai putea sa o intrebi direct.o discutie sincera daca mai te iubeste sau nu si ii spui ca acum 4 ani ai gresit fata de ea etc te descurci tuhappy si o faci si tu la un restaurant frumos romantic sa dea atmosfera ii zici ca te-ai schimbat si ca o iubesti si atunci erai confuz sau pnm nu ne-ai spus cum v-ati despartit si daca a suferit carevahappy

| carminaburana43 a răspuns:

Depinde.Daca te mai iubeste si sti cum s-o iei atunci poate.Cum sa arate ce simte? Incearca cumva s-o iei deoparte si s-o saruti. Poate pierzi poate cistigi.Asa e viata, dar neriscind nici nu poti cistiga.

| Asiryx a răspuns:

In primul rand iesi din casa du-te la ea, ia-o de mana du-o undeva mai departe de prieteni si spune-i ce simti happy

| IonutPutinica a răspuns:

Intreab-o laughing lol ce timizi sunteti laughing

| florentinf a răspuns:

Pai uita-te in ochii ei cand ii vorbesti, uita-te in alta parte cand iti vorbeste, dai vorbe dulci gen: ochi tai creeaza dependenta sau te-a durut cand ai cazut din rai? a... si nu-i oferi un cadou la party ca doar nu e ziua ei dar in schimb intreab-o daca in alta zi e libera ca sa mergeti la o hubba bubba sau la o tasnitoare in parc laughing pe.s daca esti din Bucuresti ar fi super daca te-as cunoaste ca ti-as da mai multe sfaturi

| Baiatde13ani explică:

M-am gandit. si sunt 2 variante:

1.Ori ii daruiesc ceva frumos.
2.Ori sa capat o stare indeferenta fata de ea sa vina ea la mine.