| 007_1876 a întrebat:

Am fost cu un tip (leu gelos) aprox doua luni de zile. m-a facut in aceste doua luni sa ma simt extraordinar in preajma lui. m-a prezentat parintilor, aproape tuturor rudelor lui.era totu` perfect.este singurul tip pe care nu l-am inselat never, nici macar cu o privire. am 20 de ani. mi-a placut sa fiu cu mai multi tipi odata din dorinta de a nu iubi pe niciun din ei.la el a fost diferit.mentionez ca am fost virgina, si ca mi-am inceput viata sexuala cu el dupa prima luna de relatie.ideea e ca, de la un timp ma tot sunau colegii si eram cautata si pe mess de multi fosti si el a vazut.multe faze de gelozie au urmat.si ne certam foarte des. ultima data a fost o chestie de moment, cu un tip care mi-a lasat la contul` de face` un ":*" si am facut si eu la fel.asta in mom cand ma certam cu el. a aflat si ce-a urmat. e de inteles.cuvinte grele si etc.regret ca m-am culcat cu el.si de asta as vrea sa ne impacam. pentru ca nu ma pot culca cu altu` si pentru ca DA! il iubesc pentru ca altfel nu o faceam. P. S. m-a sunat dupa fiecare cearta sa-si ceara scuze.chiar si ultima data, insa de data aceasta s-a exprimat in felu` urm : "vroiam sa vad daca esti bine, ca la cat ma iubesti, tu ai fi in stare sa te omori, nu vroiam sa te am pe constiinta"... ce pot sa fac sa regrete tot? si mai bine, poate sa-l fac sa se intoarca la mine?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Doar oentru un pup sa reactioneze asa?

E grav bolnav la cap ca altfel nu-mi explic.
Zice ca ii era teama sa nu te sinucizi din cauza lui, dar daca te-ar fi prins vorbind cu altul sau pupandu-l pe obraz cred ca va calca in picioare...

Gelozia lui e deja obsesiva...

Chiar il vrei?

7 răspunsuri:
| VodkaCoca a răspuns:

Si eu sunt leu si sunt foarte geloasa, eu mi-am alergat prietenu prin casa cu, cutitu laughing.
Eu iti zic ca si cum sunt in locul lui ca stiu si eu ca sunt geloasa de la orice, nu trebuie sa dai atentie la nimeni asta pana va trece un pic de timp si va intelege ca l-ai ales pe el, si la mine faza cu mesu era la fel ca de ce i-a pus aleia :* si chestii banale, si ma desparteam de el pentru ca eram incapatanata, si timpul a trecut si mi-am dat seama ca sunt niste chestii banale, bine mai sunt geloasa si acum uneori dar nu cum eram la inceput. Ai putea sa ii explici ca tu ai foarte multi amici ca sa nu ii zici fosti ca i-a foc, si ca pentru el renunti la ei etc. Si un sfat schimbati numarul schimbati id-ul daca crezi ca vrei sa stai cu el cu adevarat.

| tarziu a răspuns:

El e prea sigur pe el, tu nu esti deloc sigura pe tine, nu stii nici macar ce vrei. Ia o pauza, respira adanc si gandeste'te: vrei sa fii cu un asemenea om?

| cristiano9 a răspuns:

Daca sti ca e gelos, incearca sh u sa nu'i daimotice, mai ales cu fostii...aiureaa se simte

| Mihai_3714 a răspuns:

Daca il iubesti atat de mult mai bine il lasi sa isi ceara scuze si va impacati. Tu o lasi mai moale cu ``fostii`` si o sa vezi pe parcurs daca si el tine ``cu adevarat`` la tine. Cand zic cu adevarat ma refer sa nu te insele ci sa te iubeasca cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o prostie faza cu gelozia. el a vrut sa se desparta de u pentru ca un :* nu este nu stiu ce, nu stiu ce sa zic mai lasa si u fostii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbracate sexy, fii dezinvolta, arata ca ai trecut peste "greu", ca esti o femeie puternica...e suficient sa te aiba din nou in visele lui

| Maria_7235 a răspuns:

Si eu sunt leu.sunt extrem de geloasa.prietenul meu cu care relatia nu pre merge tot timpul ne certam. El arata foarte bine ca si un fotomodel:X chiar daca o fata se uita la el eu ma cert cu elsadstiu e prostie dar asa e dragostea. Uite inima imi zice ceva si mintea ceva total diferit. dar dupa cum am auzit asculta-ti inima.