| Cascota_Elena_Daniela_1987 a întrebat:

Am fost impreuna 6 luni era un dulce dupa 6 luni am aflat ca e cu alta, acum au 2 luni nu s-a despartit de mine pur si simplu a pus tacere oare o iubeste pentru ca mie nu-mi mai raspunde la tel m evita il vreau inapoi pentru ca il ador sau cum fac sa-l uit mai bine zis

Răspuns Câştigător
| Lexiiii a răspuns:

Stiu ca doare, dar nu te iubeste. Nu se face asa, meritai o explicatie. El trebuia sa ti-o dea, si tot tu il cauti. Daca dupa 2 luni nu te-a mai cautat e clar, ca tine la ea ..sau cine stie.
Uita-l! Cel mai bine, o fi fost el dulce, dar nu merita nimic, daca a facut asa. E greu, stiu cum e sa iubesti un baiat. Eu pana acum am iubit 2 baieti si acum il iubesc pe al 3-lea. Dupa o vreme iti e frica sa te mai implici. Dar i-am uitat pe ceilalti. Il uiti pana la urma, crede-ma! Nu te mai gandi la el, evita-l cand il vezi. Trebuie sa ai distrageri. Si de fiecare data cand ti-se face dor de el, gandeste-te ca e cu alta si probabil o iubeste pe ea. Las-l in pace, si cel mai importan nu il mai cauta. Si cel mai bine e cand simti nevoia sa te descarci e sa o faci.
Nu exista sfaturi cum sa uiti o persoana. Tot ce trebuie sa faci e sa nu te mai gandesti la el, si la cat de bine iti era cu el. Si incearca sa il inlocuiesti. Merge de fieacre data.
Good luckhappy

1 răspuns:
| IULIAILICEA a răspuns:

Daca te iubeste tot la tine se intoarce.
Daca nu, a jucat pe 2 fronturi si nu merita sa te gandesti la el pentru ca nu a simtit nimic pentru tine. Daca te iubea tot te cauta tot gasea ceva comun.Incearca sa gasesti pe altcineva.