| laurentiu80 a întrebat:

Am fost impreuna cu o fata timp de 5 ani, si eu am pus capat relatiei eram sigur ca nu mai tin la ea. Acum ea este cu altcineva, si a ramas insarcinata cu el. Vorbeste doar de 2 luni cu el. Sufar foarte mult pentru ca mi-am dat seama ca o iubesc enorm, si am vrut sa ne impacam. A zis ca tine la mine mult, dar e insarcinata cu altcineva! Nu am crezut-o dar acun stiu din surse sigure! cum e posibil ca sa ramai insarcinata la doar 2 luni intr-o relatie? ce pot sa fac sa o uit?

Răspuns Câştigător
| ღAζεxaღ a răspuns:

Buna Laurentiu! Sincer si eu am patit ceva gen ca tine...e foarte greu sa o uiti dar iti sugerez sa mergi mai departe ai o viata inainte nu te opri la un hop.Degeaba o iubesti daca nu mai ai ce face, vei iubi si ep alt cineva tu doar cauta acea persoana.Totul depinde de tine distreazate simtete bine, inlocuiesteeo si o vei uitawinking! fundita?big grin

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu esti vinovat cu nimic! Si daca ai luat decizia aia inseamna ca iubirea de care zici acum nu este asa puternica pe cat ti se pare. De fapt, nu o vrei pe ea inapoi ci suferi o criza de orgoliu. Faptul ca va avea un copil dupa numai doua luni intr-o relatie imediat dupa tine te-a dat peste cap, pentru ca inconstient iti pui intrebari de genul: "a ajuns mai departe cu el in 2 luni decat cu mine in 5 ani?" "cum de a mers asa repede relatia ei cu altcineva, oare e vina mea?" "cum si-a putut reveni atat de repede/cum a trecut asa usor peste relatia noastra/cum de M-a uitat incat sa decurga lucrurile fulgerator cu alt barbat?" Nu uita, copiii sunt finalitatea suprema in activitatea unui cuplu, in viata unui om - ei sunt purtatorii genelor. Iar tu cum i-ai dat liber, ea a ajuns sa poarte genele altui barbat. Astea sunt parghiile, extrem de puternice, care iti zguduie increderea in decizia ta. Ceea ce simti tu sunt niste indoieli, nu iubire. Daca o iubeai intr-adevar ti-ai fi dorit ca ea, odata insarcinata cu altcineva, sa fie fericita si sa aiba o relatie de succes cu celalalt. Insa situatia a trezit in tine o nesiguranta de sine care e vecina cu gelozia, si gelozia de multe ori se manifesta in teama de a pierde pe cineva important. Insa ea, de fapt, s-a aruncat cu capul inainte in noua relatie, intr-o dorinta pragmatica de recupera cei 5 ani incheiati cu tine, de a gasi un sprijin si inlocuitor dupa esecul vostru ca si cuplu si soarta a facut sa ramana gravida in scurt timp. Nu e vorba de tine, e vorba de relatia voastra. Nu a mers, ca altfel n-o incheiai. A doua oara ar fi mers si mai prost, daca s-ar fi putut. Aminteste-ti fara regret, si clar, cum te-ai simtit cand ai decis sa termini relatia: atunci era aproape si atunci sentimentele tale erau cele reale, nu acum cand esti confuz dupa ce ti-am descris mai sus. Nu trebuie s-o uiti, a fost parte din viata ta ani buni, trebuie sa accepti ideea ca perechea ta adevarata te cauta in alta parte, sa te rupi de trecut si sa privesti spre lucrurile bune care te asteapta daca stii sa separi trecutul de viitor. Rana ta e in orgoliu si se vindeca. Ca sa "uiti" de situatia asta mai usor, intrerupe orice legatura cu ea o perioada buna, cateva luni, si amintirile cu ea accepta-le ca amintiri - poze, cadouri, suveniruri etc. nu le tine la indemana sa te impiedici de ele. Iti lipseau destule pe vremea cand erai cu ea, fa ceea ce-ti doreai si nu puteai. Chiar daca nu te mai trage inima, fa-le oricum. Ocupa-ti mintea si timpul cu altceva, si o sa ai mai putin loc sa te framanti dupa ceva ce oricum nu e de regretat. Vine si randul tau sa-ti gasesti perechea, dar intai ar fi bine sa treci peste fosta relatie ca sa incepi ceva nou si frumos.

| Făgăraş a răspuns:

Laurentiu e bine ca te gandesti sa iti vezi de viata! mai ales daca a ramas insarcinata cu altcineva nu prea mai ai ce face! trebuie sa constintizezi ca viata it va oferi si tie fetita potrivita! viata ta nu s- incheiat cu fetita aceasta! e greu sa uiti insa nu este imposibil! trebuie sa ai rabdare si sa incerci sa te deschizi pentru orice persoana pentru ca nu se stie de unde vine fetita! poate ti-o aduce emil boc! glum! si sa nu uiti ca timpul este cel mai bun intelept caci le va descoperi pe toate! sal numai bine

| bianca9422 a răspuns:

Odata ce tu ai decis sa pui capat unei relatii DE 5 ANI!
tu sti cel mai bine motivele atat de intemeiate care le-ai avutwinking

pe langa asta nu cred ca ar trebui sa te intereseze atat de mult in cat timp a ramas ea insarcinata daca ai decis sa o parasesti?!

nu te supara! dar greselile se platesc!

| ciresicaSiatat a răspuns:

Stii u foarte bine cum e posibil, pai de cate ori iti vine sa te gandesti la ea aminteste-ti cum a putut sa se culce cu altul dk mai tine la tine, sa fim seriosi nu merita sa suferi pentru cineva care te inlocuie in 2 luni, bafta femei sunt destule

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Daca o iubesti nu poti sa o uiti. Pt ca nimeni nu uita ce iubeste. Ai putea sa iti gasesti pe alt cineva, sau sa incerci sa iesi cu prieteni sa te distrezi si sa te gandesti ca daca asa s-a intamplat. poate asa a fost sa fie. oricum viata merege inainte, fara sa te intrebe daca vrei si u astawinking

| laurentiu80 explică:

Chestia este ca motivele pentru care am parasit-o erau solide.Nu puteam duce o relatie bazata doar pe sex, in cei 5 ani nu m-am putut apropria deloc de ea sufleteste, era o fire total opusa mie.Nu stiu...ce se intampla, dar am ajuns sa ma autodistrung singur si sa ma invinovatesc