| anonim_4396 a întrebat:

Heey TPU! Am nevoie de ajutor. Acum cateva luni am inceput o relatie cu o fata(cu un an mai mica decat mine). Din 3 in 3 zile auzeam ca se da la alti baieti si eu sufeream de fiecare data.Toti prietenii mei spuneau ca merit ceva mult mai bun, nu pe cineva caruia nu ii pasa de mine. Dar eu nu i-am ascultat. Pana cand(o luna si zece zile de cand am inceput relatia) am auzit ca la adevar si provocare ea s-a sarutat cu un baiat doar pentru a dovedi ca e doar un joc si nu conteaza... Dar eu m-am dus la ea si i-am spus ca nu are nici un sens ceea ce face si ca eu nu pot trai cu gandul ca ea se saruta cu alti baieti cand e cu mine. La suparare m-am despartit de ea. Plangeam in fiecare zi pana cand mi-am cerut scuze de la ea dar a zis ca sa mai asteptam cateva zile pana ne impacam ca vrea sa fie singura un timp. Nu prea am mai vorbit cu ea pentru ca mereu cand o vedeam imi venea sa plang. Insa am avut de curand un party la care a fost si ea invitata si am jucat toti adevar si provocare si am primit provocarea sa o sarut. Provocarea e provocare si am acceptat. Atunci mi-am dat seama cat de mult o iubesc si am devenit mai apropiati. Cand s-a terminat petrecerea fiecare a mers la casa fiecaruia. Nu am mai putut si i-am trimis un mesaj ca o iubesc si regret foarte mult ca nu am crezut-o(desi stiu din multe surse ca ea m-a mintit) si as da orice sa dau timpul inapoi. Ea a zis ca ma mai iubeste dar mult mai putin ca inainte si nu a vrut sa ne impacam, si a zis ca nu vom mai fi niciodata impreuna. Pe mina m-a durut foarte mult insa toti au zis ca nu are rost sa sufar pentru ea. Insa eu o iubesc foarte mult. NU stiu ce sa mai fac! O iubesc foarte mult si nu pot sa o uit desi stiu ca am procedat corect ca m-am despartit de ea pentru ca ma mintea si eu aflam dar ei nu ii ziceam nimic. Cineva dornic sa ma ajute? Mersii mult oricum ca ati avut rabdare sa cititi pana aici. O zi buna

Răspuns Câştigător
| ƒαηтαααα a răspuns:

Pai... la faza cu mintitu prietenii tai au dreptate deoarece daca o ierti o data de 2 ori de o suta de ori ea te ia de freier.In legatura cu faza ca nu vrea sa fie cu tine poate vrea altceva. Poate cauta un baiat pe placu ei adica mai prostut si sa o lese sa faca ce vrea ea si sa o ierte de fiecare data cand greseste. Eu zic sa nu mai insisti sa te impaci cu ea las-o in pace si ai sa vezi ca tot ea se intoarce la tine. Isi va da seama ca baiatul perfect nu il va gasi niciodata. Toate la timpul lor. Eu zic sa nu mai suferi atat pentru o fata. Femei sunt destule. Mai are balta pesti. Uite un sfat ca sa uiti de ea: nu te mai gandi la ea, iesi prin oras cu prietenii, gaseste-ti un sport care iti place sa-l practici sa mai uiti de ea si incetul cu incetul totul va fi bine si peste o luna ai sa strigi: "Perfect fara tine" laughing
Ai o imbratisare de la mine sa-ti treaca >"D<
Capu' sus!

| tuddtudor114 a răspuns (pentru ƒαηтαααα):

Mersii foarte mult chiar m-ai facut sa ma simt mai bine! :-)

| ƒαηтαααα a răspuns (pentru tuddtudor114):

Ma bucur mult big hug Te pup :*