| Addeellinnaa18 a întrebat:

Am fost impreuna cu un baiat care mai avea inca o relatie in alta parte, in orasul in care ne am nascut noi. Avea o relatie de 4 ani cu o femeie mai mare cu 7 ani decat el, mutandu se si impreuna. Dupa toate lucrurile astea eu am hotarat sa pun punct relatiei si el mi a dat de inteles ca ma intelege. Dupa vreo 3 zile m am dus la un chef la un prieten comun si a venit si el si a spus ca trebuie sa vorbim urgent. M am dus si am fost socata. El nu vroia sa vorbeasca cu mine, vroia sa ma faca sa regret intr un fel deczia care am facut o eu, batandu ma si ameninandu ma inncontinu. Acum ma cauta si spune ca vrea sa ne impacam, ca a gresit si am gresit si eu. Problema e ca eu vreau sa le spun alor mei prin ce trec dar nu stiu daca este bine, nu stiu cum sa procedez

3 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Oricât de mult te-ar căuta, ignoră-l.
Dacă încearcă vreodată să te vătămeze, ar trebui să le spui părinţilor şi să mergeţi la poliţie.

| Captoresque a răspuns:

Eu zic să-l dai naibii, că nu merită. Are tendințe de labilitate psihică, pare dus cu capul că azi zice ceva, mâine altceva, și poimâine ceva care nu are în comun nici cu ce-a zis azi nici nu ce va zice mâine.

Nu-i mai răspunde, ignoră-l, și vezi-ți de ale tale.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

De-acord cu mochivodka. spune-le alor tai care e situatia si gata.nu merita sa superi dupa un fraier care habar nu are cum sa se poarte.un asemenea comportament nu este permis iar cuvintele si parerile de rau nu sunt sincere pentru ca nu se va schimba nimic, ba chiar cu timpul acest comportament se va accentua.