| Rentea_Andreea_1997 a întrebat:

Trec printr-un moment dificil. Fostul meu iubit cu care am fost 2 ani jumatate intr-o relatie la distanta (100 de km intre noi) s a despartit de mine.
Este foarte hotarat si spune ca mi-a dat mult prea multe sanse si ca mi-am batut joc de toate si nu mai are incredere sa mai incerce. Mi a reprosat intotdeauna ca sunt foarte egoista si deloc afectuoasa, ca intotdeauna eram plictisita de el si artagoasa. chiar mi-a reprosat ca mi-am pierdut si interesul sexual pt. el. Intr-adevar am gresit mult fata de el, am plecat cu capul sus(dintr un orgoliu exagerat) cand mi a spus ca vrea sa ne despartim.
El a inceput sa iasa cu alta fata in scurt timp dupa ce ne-am despartit si de furie si dezamagire, i-am spus niste lucruri groaznice si l-am jignit desi nu merita. O perioada am fost foarte ok, pentru ca il credeam pe el vinovat de tot si nu eram obiectiva. doar ca acum incep sa fiu constienta ca am gresit si stiu ca ma iubeste, doar ca e prea hotarat si suparat pe mine. nu a fost niciodata asa si chiar nu cred ca o sa si mai doreasca sa ne impacam.
Astazi i am propus sa ne vedem, nu ca sa l rog sa ne impacam, ci ca sa mi cer scuze pt cuvintele si modul in care m am purtat cu el. a fost de acord in final, insa a tinut sa mi repete faptul ca el nu o sa se mai intoarca din drum.
Nu stiu cum sa procedez, imi lipseste mult si stiu ca am facut o greseala, dar el spune ca e prea tarziu si ca am promis de prea multe ori sa ma schimb si n am facut o. I need some advice please!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E distanta si trebuie sa suporti daca ai gresit, peste cativa ani sau luni trece

| RAY a răspuns:

Ma bucur ca i-a venit mintea la cap sa spun asa, pai nu e frumos sasi bati joc de cineva, parerea mea nu il iubesti e doar un capriciu, o frustrare interioara, pierderea controlului asupra persoanei manipulate, ceea ce naste o obsesie compulsiva

http://www.umfcv.ro/ccop-tulburarea-obsesiv-compulsiva

| Rentea_Andreea_1997 explică (pentru RAY):

Sorry, I didn't really get your point. Nu ai dreptate deloc. Poate a fost o idee proasta sa intreb asa ceva aici.
See ya!

| RAY a răspuns (pentru Rentea_Andreea_1997):

Normal ca dupa tine nu am dreptate e ceva normal sa ignori asta, dupa ce tiai batut joc de el mai ai si tupeul sa vrei din nou sasi bati joc de el, ce castigi ca faci asta? e chiar asa mare satisfactie?

| Rentea_Andreea_1997 explică (pentru RAY):

You don't know everything. da, again, proasta idee sa intreb asa ceva aicilaughing
Oricum eu am cerut un sfat, nu oameni care sa ma judece. Thx for nothing

| versatile a răspuns:

Stii cum se zice, ia cu paine

| Rentea_Andreea_1997 explică:

Stiu, dar mi e greu mai ales cand ma stiu vinovata. N-am fost constienta ca o sa ma doara asa de tare.
Nu inteleg cum poate un om sa te iubeasca, dar sa aleaga sa plece!

| T0T a răspuns (pentru Rentea_Andreea_1997):

Eu în locul lui aș proceda la fel, de fapt deja am făcut-o față de cineva. Eu înțeleg cum, când cineva depășește o limită deja ți se arde, ți se face completă silă de tot, ți se face practic scârbă. Eu de exemplu am avut motive mai mari ca acesta, dar e complet de înțeles, după un timp ți se ia și depinde cât de tolerant ești dar dacă ești prea mult o dai deja în prostie.