| LoveMyDool a întrebat:

Buna!
Acum cateava zile m-am suparat foarte tare pe el si si-a dat seama...
A doua zi de dimineata,mi-a trimis un mesaj prin care isi cerea scuze si imi spunea ca ii pare foarte rau pentru ce a facut,iar eu cu chin cu vai, l-am iertat.
Dupa 2-3 zile,ma ignora,nu imi raspundea la telefon,nu ma mai baga in seama, nu mai vroia sa ne intalnim, a inceput sa vorbeasca urat de mine etc.
Prieteni lui mi-au spus tot pentru ca tin la mine si le place comportamentul meu si altele.
Luni seara i-am dat un mesaj prietenului meu sunand asa:,,Buna! De ce nu te mai implici? De ce nu mai esti cum erai inainte? De ce ma ignori,de ce nu mai vorbesti cum mine? Chiar vrei sa o terminam cu totul? Ar trebui sa iti fie rusine pentru ce mi-ai facut, ar trebui sa iti fie rusine ca ma faci tot timpul sa sufar! Chiar nu te poti maturiza? Ai 19 ani! Cum poti sa bei in halul asta? Te-ai facut de ras si nu numai pe tine... i-ai facut si pe toti baietii care erau cu tine in aceea seara! Nu ti-e rusine asa putin? Daca nu ar trebui sa iti fie si fata de mine si fata de ei! Te-am iertat de atatea ori si tu continui sa ma jignesti,sa nu iti pese de mine,de noi! Pe mine una ma doare,ma doare pentru ca sunt fata si te iubesc si pentru ca simt cand ceva nu merge! Imi pare rau de ce s-a intamplat pana acum! Ti-am spus ca nu mai bei in halul asta,mi-ai spus ca te vei schimba, dar nu aui facut-o! Imi pare rau ca a trebuit sa fac acest pas si ca a trebuit sa iti spune aceste cuvinte care te pot jigni sau te pot face sa suferi! Imi pare rau,eu una chiar as mai vrea sa se schimbe ceva intre noi! :*``
Dupa,el mi-a dat un mesaj cu,, (...) gata,s-a terminat``
Eu una vreau sa ma impac cu el pentru ca il iubesc si tin la el, pentru ca nu pot trai cu gandul ca nu mai este al meu!
Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Termina! Nu poti obliga un om sa fie cu tine! Daca nu te cauta, daca nu sta cu tine..nu tine la tine, nu ii place de tine.Nu are rost! Meriti ceva bun..meriti ceva doar pentru tine.

| MariaMary122333 a răspuns:

Buna! Pai din moment ce tu ai specificat faptul ca el are 19 ani, ma gandesc ca si tu esti mare. Nu vreau sa-ti stiu varsta pentru ca si daca esti minora si ca esti majora, in etapa aceasta a vietii toti gandim la fel! Sunt minora, insa mama mea m-a lamurit de cine trebuie sa ma feresc. Am avut aceasta discutie cu ea pe la varsta de 13 ani. Sa.ti explic despre ce am vorbit. Mi.a spus asa:'' Ioana( pentru. ca asa ma cheama) iti spun sa nu te incurci cu vreun baiat care fumeaza sau consuma alcool, pentru ca nu are rost. De ce? Pentru ca iti distrugi viata!'' Mi.a mai spus si:'' Daca tu alegi sa ai o viata curata/ pura, ( adica sa nu consum/ utilizez ceea ce am mentionat mai sus), atunci sa ai pretentia ca nici viitorul iubit si apoi viitorul sot sa n-o faca.'' Interesant, nu-i asa? Acum te intreb: fumezi, bei? Ti-ai compromis viata cu asa ceva? O sa-mi raspunzi tu. Fii atenta la ce alegere faci! Pe tine o sa te coste! Dupa cum l-ai descris cred ca este omul cluburilor. Inteleg ca tii la el si iti este greu sa te desparti de el, dar sincer ai incredere in el din moment ce e inconjurat de fete prin baruri?
Nu iti distruge viata cu asa ceva!