| mirunaioana_6477 a întrebat:

Hellaw, sunt Miruna si simt nevoia sa scriu ce ma apasa, e o problema de dragoste putin mai complcata. L-am cunoscut pe Andrei acum vre o6 luni. Eu aveam pe atunci 15 ani, iar el. e cu 8 ani mai mare(chestie pe care n-am luat-o in considerare, pentru ca il trada imaturitatea) El se arata foarte interesat de mine, cauta sa se bage cat mai mult in seama cu mine desi eu nu ma aratam prea entuzaismata de el.De-abia in perioada sarbatorilor (de Craciun) ne-am apropiat mai tare unul de altul, am inceput sa ma indragostesc de el dar imi era foarte rusine sa recunosc chestia asta de teama unei reactii din partea lui. Cand ne vedeam eram super apropiati, ne imbratisam, una alta, cand vorbeam iarasi, ajunseem sa-i spun lucruri pe care nu le spusesem altuia, desi vroiam sa-i spun ca il iubesc. De-abia cand s-a combinat cu alta am realizat ca am fost prea fraiera si atunci i-am scris un sms scurt in care i-am zis ca "Te iubesc" etc dar pana la urma era alegerea lui cu cine vroia sa fie. Ideea e ca Andrei si-a dat seama ca sufeream f tare dupa el, si a continuat sa vorbeasca cu mine, sa-mi ridice moralul, sa imi dea sperante ca poate va fi totusi ceva intre noi. in fine, in februarie ne-am cuplat iarasi. O luna a fost de vis, vorbeam zi si noapte, abia asteptam sa il vad, din nou si din nou, stia ca il iubesc dar eu eram constienta ca el nu ma iubea. In fine speram ca totusi se va lega ceva intre noi. asa ca pe la mijlocul lui martie, dupa luni in care mai mult sau mai putin am tot ezitat, ne-am si sarutat. Eh, n-are rost sa descriu, ca a fost incredibil.Atunci mi-a confirmat ca intra-devar tine la mine si din ce in ce mai mult. Cateva saptamani mi-a dat sperante, m-a facut sa cred ca poate o sa se lege ceva, dar acum 3 saptamani mi-a zis pur si simplu ca are pe alta. Dupa luni in care mi-a dat sperante. Il iubesc enorm si i-am confirmat ca il iubesc si ca nu o sa incerc sa stric relatia dintre el si aia cu care e acum. Mi-a zis ca are presentimentulc a o sa fim impreuna din nou, dar nu stiu ce sa mai cred. Nu vreau sa-l vad nici pe el dezamagit, dar nici pe mine. Il vreau prea mult, dar nu pot nici sa insist. A inceput sa ma ignore desi mi-a zis ca n-o s-o faca. cum as putea sa incerc sa vorbesc cu el, sa-i demonstrez ca il iubesc si ca il vreau pentru mine fara sa par insistenta...cum pot sa vorbesc din nou cu el, sa fim din nou macar prieteni?sad

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tie nu ti-e evident ca isi bate joc de tine?

Te-a tinut cateva luni pana sa te sarute,daaaaa!

E clar ca el vrea sex,deci sta cu alta care ii da si asta plus ca e matura, nu o pustoaica, iar pe tine ''te creste'' cand are chef ca sa obtina ceva mai tarziu.

Vei vedea.

| a_7338 a răspuns:

Tu ar trebui sa il lasi sa respire sa ii lasi un timp de gandire, cel putin asa cred eu ca ar fi mai frumos si poate va avea si putin folos, dar nu trebui e sa para ca tu vrei sa o termini; adica el sa dispara, nu nu face asa ceva atuni el chiar te va ignora, dar acum nu stiu sincer ce sa zic depinde la cine a tinut mai unpic, s-ar putea pe tine sa te aleaga dar poate so ia si pe cealalta fata asta depinde si de persoana sa(putin in rime >big grin

| LoveBlind a răspuns:

Mi se pare mie sau te foloseste iese cu alta se desparte de ea iese cu tine, cunoaste pe alta iese cu aia si iti spune ca are presentimentul ca v-eti fi din nou in preuna ...ar cam trebuie sa te uiti dupa alti este si o foarte mare diferenta intre voi. incearca sa il uiti.tu de fapt esti dependenta de el ...zau cu timpul ii vei uita. stiu cum e.e greu sa uiti, nu poti, dar nu cred ca te iubeste atata timp cat iese cu alta si stie ca tu il iubeste.mrg.

| Alex_1486 a răspuns:

Ciudat cu 8 ani mai mare

| andreiandre a răspuns:

Dragostea nu are varsta. Si eu oarecum am trecut prin asemenea situati numa ca diferenta dintre mine si ea era de 2 ani. Da eu am luptat si lupt pentru ea ca o iubesc si a vazut asta si stau cu ea de 6 luni. Si o sa mai fie. Dar iti dau un sfat fara suparare lasa-l o saptamana in pace nu-i mai da nici un mesaj telefon. fate disparuta. Si dupa spune-i ca ti-a fost teama ca nai sa poti sa rezisti sa il vezi cu alta si ca vrei sa fie ca inainte sau cel putin prieteni. Si dupa vedeti voi

| umbro a răspuns:

Prieteni poti fii cu el dar el are 23 de ani nu are cums a se lege ceva intre voi... totui la 23 de ani el se poate casatori. omu vrea sa.si intemeieze o familie probabil nu sa stea cu tine totusi e 8 ai intre voi... poate ca il iubesti u pe el dar incearca sa.l uiti ca nu ai cum sa fi cu el

| HoneyBunnie a răspuns:

Si eu am patit ceva de genu. Adica am fost cu un baia mai mare cu 5 ani decat mine. Chiar daca nu se purta cu mine cum asa fi meritat, m-am atasat de el. Si erau zile in care ne intelegeam super si pe urma nu mai vorbeam cateva zile. Statea mai mult cu prietenii, dar cand era numai cu mine era un dulce. Insa intodeauna daca avea de ales intre mine si prieteni nu dadea nici 2 lei pe mine.sad...Sunt cu el de un an si jumatate dar daca aduni cat am fost impreuna sunt vreao cateva luni. Duapa vreo saptamana ce na-am mai vorbit cu el, am aflat ca e cu alata. Iar a doua zi de paste m-am impacat cu el pentru ca s-a dat la mine, dar era beat, si m-a mintit ca vrea sa fie cu mine. Adoua zi a vorbit cu mine si mi-a zis ca o alege pe aia, ca tine la ea, si ca a gresit ca s-a impacat cu mine. Incerc sa-l uit, dar nu pot. Defiecare data cand ies pe afara si e si el ma simt asa de prost, si aia cu care e el e in clasa cu mine, iti dai seama ce najpa e... L-as ierta oricand, chiar daca stiu ca nu insemn ceva important pentru el.
E greu, in cazul tau macar se poarta bine cu tine, si iti da de inteles ca vrea sa fie ceva intre voi. Vorbeste cu el, spune-i inca odata ce simti, dar sa iti zica si el exact ce gandeste. Intai spune-i sa se renunte la aia, daca vrea sa fiti impreuna, nu te baga peste! Poi succes, si daca nu merge, incearca sa iesi mai mult si sa cunosti oamenei noi, ca numai asa merge sa nu te gandesti la el. Stiu ca e greu! :*