| Hokostbaby a întrebat:

Am fost intr-o excursie si am petrecut mult timp cu o colega si a inceput sa imi placa mult. Ne intelegem bine dar nu e vreun mod in care am putea fi impreuna, deoarece mi se pare ciudat sa ii spun asa ceva, sa stric prietenia si chiar daca ar accepta mi se pare prea ciudat sa fiu impreuna cu ea chiar daca "visez" la noi in aproape toate modurile romantice posibile, si daca nu era de ajuns e si mai inalta ca mine(5 cm). Este desteapta(nu la fel de desteapta ca mie), frumoasa, simpatica, de gasca tare chiar daca nu e foarte sociabila(nu e genul de fata care sa barfeasca numai ca sa nu se plictiseasca) si imi place la nebunie de ea. Avem glumele noastre si radem mai mereu. Eu sunt average-looking guy, poate putin peste medie dar de aproape sunt mai urat(freckled guy here) cu forma atletica(dar fara patratele si tot rahatu asta) si cu un cur ca a lui David Beckham. Nu e o viata de **** dar am vrut sa impartasesc asta cu voi. Cu totii avem momente urate si ne ingreuneaza viata monotona, asta e. Daca aveti sfaturi sau intamplari pe care doriti sa le impartiti as dori sa le ascult cu placere. O zi buna tuturor!

2 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Aw,ce dragut. Mai bine incearca,spune-i,nu ai nimic de pierdut, si daca nu e sa fie, nu vi se va strica prietenia. Gandeste-te ca, poate si ea simte la fel, iar tu nu ii spui.Cum te simti? Imagineaza-ti ca trec cativa ani, puteai sa ii spui si sa iasa chiar ceva frumos. Nu stii la ce te poti astepta, mai bine ii spui.Cand tii la o persoana, spune-i! Nici tie nu ti-ar placea sa tina cineva la tine si sa nu iti spuna, din fostele mele experiente, ai fi chiar egoist. Mult succes❤️

| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa nu ii spui. Dezvolta o relatie cu ea, scoate-o pe afara, invit-o la plimbari, suc, etc. Vorbeste cu ea, fa-i complimente, ofera-i cate o floare cand va intalniti.
As zice sa nu ai nici un fel de complexe legate de felul in care arati sau de faptul ca e mai inalta ca tine. Daca era ceva sa ii displaca, nu ar fi fost asa de prietenoasa cu tine.
Si fii indraznet, daca simti ca te place, tine-o de mana, ia-o in brate si vezi tu ce se mai poate face.