| anonim_4396 a întrebat:

simt si eu nevoia sa ma descarc. Sper ca aveti 2 minute libere sa ma ascultati
Simt ca nu ma mai inteleg cu nimeni din persoanele pe care le iubesc.Am o relatie perfecta vorbesc des cu prietenul meu radem impreuna plangem, vorbim ore in sir, dar de aici vine si teama mea.Imi este frica ca la un momendat se va plictisi de mine...de ceva timp mi se pare cam ciudat felu cum vorbeste simt ca imi ascunde ceva dar nu ma simt in stare sa ma gandesc ce ar fi...adevarul e ca nici nu-mi place sa-mi fac ganduri negative aiurea.
Am fost insarcinata poate si gandu asta la facut sa se plictiseasca de mine, cam de atunci mi s-a schimbat mie gandirea asta... oare e normal?
Degeaba il intreb spune mereu ca totul e bine ca el niciodata nu se va schimba dar raman gen sec.Adica nu stiu ce sa cred
Voi ce ma sfatuiti? cum sa procedez sa fie bine?
Ajutati-ma! va dau fundita si voturi

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Se pare ca chiar gindurile tale iti induce starea, in primul rind de incertitudine cu directie clara spre separare.Nu-i vinovat nimeni dar un gind instalat germineaza si se dezvolta exact ca o saminta in pamint.

| Floris83 a răspuns:

Păiel poate avea gînduri mai serioase cu tine, dar faptul că ai fost însîrcinată, și poate ai făcut și avort, să-l fi schimbat, fiecare băiat vrea o fată serioasă

| Gumitzza5 a răspuns:

Bunahappy. Pai stiu cum e. Din cauza ca nu te poti sa stii ce are pe inima,uiti de ceilalti din jur si nu te mai poti intelege bine cu ei, ai ochi doar pentru el. Sunteti foarte apropiati dupa cum ai zis ca radeti impreuna, plangeti.etchappy. Incearca sa te comporti suparata,mai trista iar daca el te va intreba ce ai tu sa ii zici ca nu mai sti ce se inampla cu el, ca o relatie se bazeaza pe incredere si ca simti ca tie nu iti spune totul, spune-i ca poate l.ai putea ajuta. Bafta:*

| Jameson a răspuns:

Zicea ca ''Imi este frica ca la un momendat se va plictisi de mine'' daca te iubeste cu adevarat nu se va plictisi niciodata. Dar daca tu simti ca iti ascunde ceva doar tu poti afla...

| grgdlk a răspuns:

Cam complicata situatia ta, le ai pe toate dar totusi nu ti convine
se mai intampla, nu stiu ce sa zic, doar ca nu trebuie sa disperi chiar daca nu vei mai fii cu prietenul tau, vad ca asta te macina cel mai tare
o sa l uiti repejor daca te sperie gandul ca o sa l iubesti toata viata si nu o sa poti fii cu el nu i adevarat
eu sper sa nu fie asa, dar oricum stai linistita, mai bine incerci sa l domini tu pe el, nu i mai arata ca l iubesti mult ca si o ia in cap, fiirece cu el indiferenta si mai ales arata i ca esti fericita chiar daca ek are o problema, sa vada ca nu ti pasa prea multtonguetongue
Parerea meatongue

| blastinshadow a răspuns:

Te-ai gandit sa vorbesti cu el?
Cheia e intotdeauna comunicarea.El isi poate da seama, dar asta ar putea dura destul de mult. Vorbeste cu el, spune-i ce simti si vezi ce reactie o sa aiba.Iti urez succes!