| anonim_4396 a întrebat:

Am gresit fata de iubita mea.Am vorbit urat cu ea, n-am jignit sau vorbit vulgar, ea tipa cand se enerveaza sau comenteaza ironic si i-am zis de multe ori ca m-am saturat de comportamentul ei, de ea, ca am stat ca prostu ca mi-am pierdut timpu. si a durut-o si de 4 zile nu se impaca cu mine, imi vorbeste cand calm cand rece, imi da sperante ca se impaca cu mine dupa aia imi zice ca nu se impaca.chiar nu stiu ce sa mai fac sa o impac, am regretat mult cum s-a comportat cu mine. vreau sfaturi, si cine vrea sa ma asculte cum s-a intamplat tot sa imi lase id, merci

Răspuns Câştigător
| xxdd a răspuns:

Hei,... incearca s`o intelegi. i`a zis ca iti pierzi timpul cu ea :ostraight face

Cand o prinzi calma si singura, spune`i in fata cat de rau iti pare, spune`i ca ai gresit si ca nu vroiai, uita`te in ochii ei si spune`i sa te ierte.

Eventual scrie`i o mica poezie in care sa-i arati ca, chiar iti pare rau si ca vrei sa va impacati si sa fie totul bine.

Norocwinking

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dar n-ai greşit deloc. Din ce ne povesteşti tu aici pare că nu prea ştie ce-i aia respectul.
Părerea mea? Mergi mai departe!
Succes!

NOname
| NOname a răspuns:

Eu in locul tau as lasa-o in pace pentru cateva zile, i-as da timp sa-si revina, sa se refaca (unele cuvinte dor mult prea tare si sunt greu de degerat, iertat). Iar apoi cere-i inc-o data scuze si dovedeste-i SI prin fapte, ca n-ai vorbit serios, ca a fost doar ceva spus la nervi, ca o apreciezi, o respecti, o iubesti si o vrei langa tine. Iar dupa ce te va ierta, daca te va ierta, ai mare grija sa nu mai repeti aceeasi greseala, pentru ca a doua oara te va costa mult mai scump (s-ar putea s-o pierzi de tot).
Succes! Numai bine!

P. S. "Iubiti-va mult!" (o replica deja celebra)

| EVA_7591 a răspuns:

Esti in aceias situatie ca mine cu prietenul meulaughingasa fac si eu nu ii mai vbsk cateva zile, si dupa ne impacam.acum depinde dk situatia e mai grava.atunci nu stiu.big grin

| andre2726 a răspuns:

Uite ce iti propun, incearca sa o recuceresti, cu multa rabdare incearca sa fi putin mai insistent ( dar in modul dragut nu obsedat) repeta-i ca iti pare rau de fieacare data cand ai ocazia si... multa rabdare si success