| anonim_4396 a întrebat:

Am iesit cu fostul vineri, v-am spus ca de 2 saptamani nu ne-am mai vazut, ca a inceput el sa ma caute sa iesim, dar din pacate nu a spus nimic de impacare, in schimb l-am simtit foarte apropiat de mine, ma tot privea, imi zimbea, dar atat. voi ce ma sfatuti, sa incerc sa fiu mai indiferenta fata de el?

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Dacă l-ai văzut mai apropiat faţă de tine şi te tot privea, înseamnă că este nehotărât şi nu ştie cum să acţioneze. Adică, dacă să îţi ceară împăcarea sau dacă nu. Poate îi e frică că o să-l refuzi. Cred că, cel mai bine ar fi să faci după cum îţi spune inima. Dacă îl iubeşti, ieşi cu el în continuare şi fă'l să nu se mai sature de tine.

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu are rost!
Este clar ca te vrea langa el, la fel cum o face si el lupta si tu!

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Poti sa il intrebi exact ce vrea. Daca tii la el, si crezi ca va fi bine, ai putea sa ii dai inca o sansa, dar daca vrei sa il uiti, fi indiferenta. Fa ce e mai bine pentru tine!

| Alexandra_3724 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa astepti sa vezi daca el chiar doreste sa se impace cu tine.Automat,daca vrea asta o sa iti spuna.Nu insista, lasa sa vina totul de la sine si nu te lasa usor dusa de val.Succes si daca va iubiti sper sa fie bine :*

| Azre a răspuns:

Eu zic să-l uiți este de domeniu trecutului!

| StefanVLY a răspuns:

Aşa suntem noi, după ce vedem că am greşit faţă de fata pe care o iubim ne întoarcem la ea şi facem tot posibilul să ne ierte. Dacă m-ai simţi ceva pentru el, m-ai dăi o şansă, daca nu fii indiferentă. :* Fundăă :X?

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Parerea mea este sa fi indiferenta din cauza ca atunci cand ii arati unui baiat ca il iubesti pierzi din prima clipa, fi indiferenta si vei avea de castigat.El trebuie sa vina dupa tine si sa isi ceara scuze nu tu.

| Shammal a răspuns (pentru Prince_Amir_1995):

De ce crezi ca pierzi daca arati ca iubesti? daca si el te iubeste va fi ok insa daca el te iubeste si tu il tratezi cu indiferenta va fi total confuz