| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

Hey, chiar am nevoie de un sfat sad eu m`am despartit de prietenul meu de 2 saptamani repet cum este elhappy pot sa spun mai "golanel" tin foarte mult la el si chiar daca cunosc si alte persoane tot el e baiatul pe care il iubescsad dar stiu ca nu se merita pentru ca e un copil si pentru ca el nu cred ca ma mai iubeste si eu in aceste 2 saptamani n`am facut nici`o miscare adica sa cunosc eu alti baieti si asa mai departe dar m`au cunoscut ei pe mine mi-au zis ca ma plac si m`a invitat la un suc unul dintre ei ii tot raspuneam cu amanare si pana ieri cand am spus hai frate de ce sa stau in casa toata ziua si sa plang dupa un baiat caruia nu`i pasa de mine am zis ok sa iesim iar azi am iesit a fost foarte frumos mi-a placut ne-am inteles, distrat etc m`a condus acasa iar cand am ajuns era el fostul sad si ne-a vazut iar acum ma tot framant sad tot eu oare ce zice el acum dar intr-un fel imi pare bine poate asa isi da si el seama ca ma pierdut si ca a fost un prost pentru ca tot pe el il iubescsad eu acum ies asa incerc sa-l uit dar ma tot gandesc ca nici nu`i pasa nu stiu ce credeti ca va face acum sau eu ce trebuie sa fac acum sad?

1 răspuns:
| Ayna a răspuns:

Eu iti zic sa continui sa iesi cu tipul cu care ai iesit ieri si sa incerci sa-l uiti pe acela. Daca el dorea sa fiti impreuna, avea sa faca asa ca sa fiti.Nu face nimic, inseamna ca atit de mult lui ii trebuie acest lucru.Si tu nu trebuie sa pierzi sansele de a fi cu un baiat de treaba pentru ca acestuia nu i-ar conveni acest lucru.Gindeste-te la tine si viata ta. V-ati despartit, nu sunteti primii care o faca.Cauta-ti de treaba si fa asa ca sa fii fericita.
Daca vei trai cu trecutul, iti vei rata viitorul.
Si iti promit, ca daca vei continua sa iesi cu acesta(sau macar si cu altul); intr-o luna nici nu iti vei mai aminti cine este fostul. Te vei atasa de acesta si te va interesa doar persoana lui.
Mult succes!
pupic.