| DiannaDi a întrebat:

Am iesit cu un baiat de doua ori, vorbim cam de doua saptamani pe net. Ideea e ca el a inițiat ambele intalniri, doar ca nu prea imi scrie. Desi e mult timp online. Nu inteleg de ce ma invita sa ne vedem, daca vorbim putin pe net. Vreo parere? Nu as vrea sa ii spun lui nimic despre asta, pentru ca poate s-ar speria ca vreau sa pun repede mana pe el dar nici nu vreau sa imi pierd timpul ieșind cu el. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| hipotronic a răspuns:

Bună. Poate că e nevoie să privim și spre interior și la ceea ce facem noi ci nu numai la ce face celălalt. Faptul că nu vorbești deschis cu el e o problemă și poate fi un semn pentru care nu prea discută cu tine. Lucrurile sunt simple, noi le complicăm. Dacă e să plece va pleca oricum, dacă e să meargă va merge oricum, dar asta nu înseamnă că nu îi dăm cu piciorul dacă comportamentul nostru lasă de dorit. Vorbește deschis cu el și spune-i cum ți-ar plăcea ție să se desfășoare lucrurile, ce așteptări ai și că te interesează să discutați mai mult și atunci când fizic nu este posibil. Decât să vă pierdeți timpul vedeți dacă vă potriviți și încercați să comunicați. Dacă tu stai să cauți răspunsul în altă parte în loc să vorbești direct cu el, din start pleci pe picior greșit.

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

De ce nu comunicati? Spune-i ca te deranjeaza faptul ca vorbiti asa rar si vezi daca se schimba ceva, poate exista si varianta sa nu fie asa atras de tine pe cat crezi, chit ca a propus el sa iesiti, trebuie sa fii atenta la cata atentie iti ofera, daca ii scrii tu prima te lasa cu orele fara sa iti raspunda? Ai dat cam putine detalii.

| DiannaDi explică:

Nu e insurat.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a nu omori o relatie, care nu a inceput inca sa functioenze, nu este indicat sa va scrieti pe net, fiindca atunci cand va intalniti nu mai aveti ce discuta.

Iesiti afara, intalniti-va in viata reala, vorbiti atunci vrute si nevrute, ca asa este nromnal, nu online, ca se duce naibii toata romanta.

| dullcat a răspuns:

Nu cred ca am inteles. Daca simti ca iti pierzi timpul iesind cu el, care mai este scopul postarii? In doua saptamani mi se pare normal sa ai si tu o initiativa acolo, nu sa astepti ca doar el sa iti scrie, sa te invite, sa te bage zilnic in seama.Nu este vreun joc se seductie, ci trebuie sa fie o chestie de bun simt intre doi oameni care prezinta interes reciproc.Bafta.

| LordCristobal a răspuns:

Pai si ce e asade grav ca nu iti scrie? Eu zic ca iti da un telefon pe zi e chiar suficient.
Omul poate are si alte treburi, nu numai sa iti scrie tie toata ziua.

| iliiiinca a răspuns:

Poate e genul căruia nu prea-i place să vorbească pe net și să axează mai mult pe ieșit. Acum răspunsul e doar la el

| AHHHHaaaa a răspuns:

Daca tu nu vrei sa-ti pierzi timpul iesind cu el, el de ce si-ar pierde timpul sa-ti scrie? happy