| DiannaDi a întrebat:

Nu stiu cum sa interpretez intentiile unui barbat. Vorbim de aproximativ 2 luni, timp in carte ne-am vazut de mai multe ori (6-7 ori), e afectuos cand ne vedem, ma tine de mana in oras, ma pupa, ma imbratiseaza dar nu inițiază intalniri. Daca ii propun eu, accepta sa iasa. El de vreo doua ori cred ca a zis sa ne vedem. E singur, nu are relatie dar nu inteleg de ce nu ma cauta mai des sa ne vedem, sau sa imi scrie. Mai imi trimite filmulețe zilnic sau poze, simt ca ii place de mine dar nu stiu de ce e retinut iar eu ma simt prost tot sa trag de el. Ce ar trebui sa fac? Eu chiar incep sa prind sentimente si mi-as dori o relatie cu el dar nu vreau sa il pun pe fuga

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa tragi de un barbat. Cum sa fii tu singura care initiaza intalnirile? Asta e groaznic. Nu vrea nimic de la tine, asta e clar. Daca el nu este dornit/preagtit de o relatie de ce te-ai supara daca l-ai pune pe fuga? Foarte bine, sa fuga daca nu isi doreste ceea ce iti doresti si tu.

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Imi cer scuze in avans, pentru ca stiu ca nu e ceea ce iti doresti sa "auzi", dar daca tot ai intrebat, ma gandesc ca vrei sa stii adevarul (sau mai bine zis, ceea ce cred eu ca e adevarul).
El nu prea te cauta pentru ca nu ii place prea mult de tine. Te considera cat de cat ok, dar in nici un caz nu-l dai pe spate. Pentru el esti un fel de solutie de avarie, pentru ca n-are alta optiune...decat sa stea singur, prefera sa stea cu tine pana gaseste altceva.
Imbratisarile, pupaturile si tinutul de mana prin oras, reprezinta teatru. Nu-i greu de facut.
Repet, imi cer scuze, n-am vrut sa fiu rau, ci ti-am spus ce cred eu ca gandeste el.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul este CLAR neinteresat de tine

| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani are barbatul ala?
Este cumva insurat?
Fiindca dupa cum se comporta, asa pare!

| DiannaDi explică (pentru Violleta2022):

29 de ani. Nu e insurat si nici relatie nu are.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DiannaDi):

In cazul asta are o alta iubita care-i este mai draga.
La 29 de ani nu mai este vorba de timiditate ci de ascuns o alta relatie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să tragi de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Or e timid ori mai pasiv, nu-i place să ia el inițiativa.

| DiannaDi explică (pentru anonim_4396):

Mi-a zis ca in liceu era foarte timid si uneori parca am impresia ca inca e usor timid, mai roșește de exemplu in prezenta mea.

| Rux04 a răspuns:

Bună, poate este timid. Și eu am fost timidă cu soțul meu la început. Te sfătuiesc să ai răbdare cu el o perioadă. Lasă lucrurile să curgă.