| BiroAtilla a întrebat:

De doua luni imi place un baiat,nu prea conversam la inceput,doar ne salutam, el ma gasise apoi pe site si am inceput sa vorbim, dar nu au durat mult discutiile, a incetat sa mai scrie.In tot acest timp doar ne vedeam prin liceu si ne salutam, vorbeam cateva vorbe si atat sau doar imi zambea. Eu doream de multe ori sa-i spun ca imi e simpatic si as vrea sa ne cunoastem mai bine, dar nu aveam curaj. Asa ca ma multumeam doar cu zambete cand ne vedeam, salutari si atat. Dar chestia e ca sunt deja 3 saptamani de cand am observat ca el a inceput sa-mi scrie din nou pe site, cand ne vedem in liceu stam mai mult impreuna la pauza si vorbim, ma suna chiar si dupa ce terminam orele si vorbim, in wekeend la fel. Deci nici nu m-am asteptat la asa brusca schimbare din partea lui, sa-mi atraga atentie. Am iesit o singura data saptamana trecuta cu el in oras,ne-am plimbat, am fost la pizza, a fost bine, chiar m-am simtit bine cu el. Insa nu m-a sarutat deloc,nu stiu,poate e prea devreme, m-a cuprins doar. De atunci tot vorbim,in pauze suntem impreuna mereu, ne sunam, vorbim si atat. Eu as vrea sa trecem la urmatorul pas, sa incercam sa fim un cuplu, dar vad ca el nu trece la urmatorul pas. E si un pic timid si ma gandeam ca poate sa incep eu vorba despre asta, poate să-i spun ca imi place de el, dar mi-i rusine si mie, nu stiu daca e bine sa-i spun eu prima, poate sa astept sa inceapa el vorba, dar cand va fi asta nu stiu si nu vreau sa pierd timpul asa. Sa fac eu oare primul pas sau sa astept el sa propuna primul, daca ar propune?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da nu înțelg ce-i cu graba asta, ce mori dacă nu te sărută într-o săptămână? lasă lucrurile să meargă de la sine că-i mult mai fain decât să ieși la prima întâlnire hop și sare să te sărute la sfârșit. Eu chiar mi-aș dori să fie mai mulți băieți din aștia imprevizibili, de la care să nu fie evident din primul mesaj ce vor, să fie mai lung „preludiul" înainte de relație propriu-zisa, că aia e perioada frumoasă.

| ioneln a răspuns (pentru Adry05):

E 2019 doamna scumpa nu 1968

s-au schimbat timpurile

azi esti maine nu esti

de un singur lucru putem fi sigur de momentul de azi maine e un mister.

Ce nu traiesti la tinerete nu mai traiesti la 50 sau 70 ever.

Acum depinde si de varsta domnisoarei.
Daca e in clasa 10 sau 11 eu zic ca e bine atat deocamdata
Ramane decizia lor ce fac pe mai departe

| Adry05 a răspuns (pentru ioneln):

Mersi de informație, am 20 de aniwinking dacă îmi place un anumit stil, nu mesaje ca „hai la suc = vreau să ajung în relație cu tine ( în cel mai fericit caz)". asta nu înseamnă că trăiesc în 1968 ci că nu mă conformez banalității, dacă pe tine banalitatea te face fericit, n-ai decât să-ți găsești pe cineva banal pe care o combini de dragu de a avea relație, eu am ce am nevoie lângă mine și așa cu „standarde de babe"

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă el e timid fă tu primul pas.

| Denisa0954 a răspuns:

Deja si a dat seama ca il placi, pentru ca altfel nu mai ieseai cu el, nu mai vorbeati atat, etc, o fi el timid dar nu cred că e si prost laughing si fa ce ti spune inima

| Balanica12 a răspuns:

Uite cum vad eu lucrurile, daca nu vrei sa pierzi timpul fa tu primul pas, baga-i limba pe gat laughing, el este timid si nu face el primul pas pentru ca ii este frica de un refuz, nu-i musai sa ii bagi limba pe gat, da-i o ventuza, sigur il va surprinde acest gest. Putine fete fac asta, fetele mai moderne fac primul pas exactprin acest exemplu, rare sunt fetele care sunt pe metoda aia clasica care asteapta sa vina ciobanul sa faca primul pas. Daca iti place de el si daca si tu simti ca te place, nu ai nimic de pierdut, actioneaza si i-al pe fraier laughing). Te pup bafta!