| UserCP a întrebat:

Am iesit in seara asta cu fosta iubita si la final m-a sarutat straight face Nu vreau sa ne impacam... Cum ii spun fără sa o rănesc?

Răspuns Câştigător
| Raulinio a răspuns:

Scurt si la obiect dar totusi sa faci in asa fel incat sa nu o ranesti dar sa nici nu indulcesti situatia tinand-o captiva intr-o idee ce oricum nu s-ar intampla, spre exemplu ii poti spune asa: "Stim amandoi ce a fost intre noi si ce ne-a determinat sa ne despartim si din moment ce am ajuns in acel punct probabil daca o vom lua de la capat tot aici vom ajunge, asa ca vreau sa stii ca orice s-ar intampla vom ramane doar niste buni prieteni si nimic mai mult iar oricand vei avea nevoie de mine voi fi aici pentru tine "

6 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Dar poate nici ea nu vrea sa va impacati, poate a vrut sa vada daca mai simte ceva pentru tine...sau daca te-a uitat!

| Emilian65 a răspuns:

Cel mai bine este sa-i spui adevarul gol, golut.

| LoveSleep a răspuns:

Ciudat. O fi al naibi de rapida tipa de n-ai avut nicio reactie. Sau te-o fi legat de maini, cine stie.

| h3r a răspuns:

În primul rând nu trebuia să ieși cu ea.
Fii sincer cu ea, spune-i că nu se mai poate.

| ywar a răspuns:

Ii zici clar: fai, cauta-ti alt prost ca pe mine ma gasesti cu alta in parc!

| Magic1333 a răspuns:

Pai daca ai deja o prietena, ii spui ca tot ce s-a intamplat a fost gresit si ca tu numai ai sentimente, in caz ca nu ai tot asa. Sigur va intelege sau iti poti gasio prietena.