| totulsinimic a întrebat:

Salutari tuturor. Am o foarte mare problema... Acum o saptamana si ceva m-am despartit de iubita cu care am fost 10 luni... In ultima luna de relatie nu prea mai vorbeam, iar cand a plecat din oras am iesit cu o fata cu care m-am sarutat... Eu stiam ca iubita voia sa-mi dea papucii de la prietena ei cea mai buna. Cand a aflat ce am facut s-a suparat si nu ne-am vorbit pana acum 2 zile cand am fost la o petrecere. La petrecere am dansat si am vorbit despre noi, dupa care ne-am sarutat... De atunci vorbesc mult cu ea si imi lipseste foarte mult si vreau tare mult sa fiu din nou cu ea... Dar nu vreau sa o ranesc nici pe prietena actuala... Mentionez ca fosta are 14 ani (clasa a 8a), eu am aproape 16 iar actuala 17... Va rog mult, doresc niste sfaturi serioase, mă puteti ajuta? sad

Răspuns Câştigător
| ale23 a răspuns:

Eu zic ca daca tu inca ti la fosta, acutala va intelege pana la urma ati fost atata timp impreuna si banuiesc ca aveti atatea amintiri frumoase impreuna. Mai bine vorbesti cu actuala acum decat mai tarziu cand poate ea o sa inceapa sa tina la tine si sa o ranesti mult mai tare. Puneti si situatia in care fosta isi va gasi pe altul cum te vei simti? iti va fi ciuda ca nu i-ai spus toate astea acum la timpul lor si ca ai pierdut-o.Deci bafta!

| totulsinimic explică (pentru ale23):

Multumesc. Am pus sfatul in aplicare. Prietena mea a inteles si ne-am despartit pe o cale amiabila. Iti multumesc frumos. big grin >big grin

7 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Jegurile ca tine ne strica noua reputatia de baieti buni.De o cunosteam pe fata de 14 ani nu scapai fara o bataie zdravana.Asta...sa te inveti pe viitor sa respecti o fata, imbecilulehappy

| NeneaGogu a răspuns:

Gooogule Gogule, ce ti-am zis eu Gogule? nu alerga dupa 2 iepuri ca o sa-l prinzi p'al treilea, si tu ce-mi facusi? ba nepoate m-ai facut de rasul site-ului, asta e! asculta la unchi'tu care te invata de bine, eu sunt plecat o tira pe la Bucuresti pe la nasu pandelica dar baga la cap, las-o p'aia mica ca'i necoaptawinking stai cu codana asta mai mare decat tine ca nu ai ce pierde,'nteles ma? sper ca micul meu umor ti-a deschis cat de cat ochii

| PsyhoWoman a răspuns:

Eu zic sa... happy o lasi pe "actuala" e si prea mare si nu stiu cred ca fosta te iubeste si aveti mult timp impreunahappy

| hitman112 a răspuns:

Nu da pasarea din mana pe cea de pe gard!

| totulsinimic explică:

Eu cu fosta am vorbit despre multe in ultimele zile, inclusiv despre posibilitatea de a ne impaca. A spus ca pana in vara nu mai vrea nicio relatie. (Si gangsterule, cred ca daca stiai ca prietena ta vrea sa-ti dea papucii de vreo 2 saptamani ai fi facut la fel sau mai rau.) Fosta mi-a spus ca e mai bine asa, ca era o mare lipsa de comunicare intre noi si ca intervenise si monotonia in relatie. Deci chiar nu stiu ce sa fac, e o harababura totala. sad

| ale23 a răspuns (pentru totulsinimic):

Facem pariu ca in 2 luni maxim se intoarce ea la tine? (ti le zic din propria mea experienta!)