| babykaramela a întrebat:

Am in clasa un baiat de care imi place si nu stiu daca ma place si el pe mine.nu prea vorbesc cu el pentru ca imi e rusine dar in rarele dati cand o fac imi vorbeste frumos.stau in banca a 3-a cu o fata iar el sta pe randul de langa mine tot in a 3-a.se tot uita inspre banca mea dar nu imi dau seama daca se uita pe geam sau la fata de langa mine.nu stiu daca ma place sau daca nu si cum sa ii spun fara sa se supere pe mine sau sa ma evite.chestia e ca eu port ochelari si din cate am observat baietilor nu le plac fetele cu ochelari.help! dau fundoiwinking

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbesti cu el si aflii daca e interesat in tine.

| Robeee a răspuns:

RENUNTA LA CHESTIA CU OCHELARII!
Am citit mai multe intrebari pe care le-ai pus si am observat ca ai o problema pe tema asta. Nu mai gandi asa... e chiar cool sa porti ochelari. Si sincera sa fiu, nu conteaza numai cum arati conteaza si ce este inauntruwinking
In legatura cu baiatul din a 3-a banca... te-as sfatui sa pui pe o fata care e prietena mai buna cu el sa il intrebe daca te place sau nu (dar, ai grija pe cine pui, nu cumva ca acelei fete sa ii place si ei de el ca asa o sa il minta). Daca o sa ii zica ca te place, as zice sa incerci sa vorbesti de mai multe ori cu el...afla ce ii place si vorbeste cu el despre pasiunile lui, baietilor le place astawinking
sper ca te-am ajutat :] succes :*

| CosminTheWin a răspuns:

Nu are nici o treaba cu ochelarii, O sa scapi tu odata de ei cum am avut eu aparat dentar si toate fetele mai sipatizau fi mai curajoasa si nu fi timida asa eram si eu si nu este bine deloc.Intra in vorba cu el despre (radeti de cei din clasa, Tocilarii proferosri etc.)si intreaba-l daca vezi ca nu iti zice de obicei asa se face iti dai tu seama cand o sa te ia de mana daca te place sau nu.
Bafta sa iti faci prieten si succes la o relatie stabila.

| VaLeNTyNNN a răspuns:

Nu conteaza daca porti sau nu ochelari.In legatura cu acel baiat, poti sa-l intrebi daca te place, sau daca tie rusine sa-l intrebi direct o alta solutie ar fi sa il intrebi la unele jocuri cum ar fi ADEVAR sau PROVOCARE, Urmatoarea carte etc...