| Ganea_Melinda_1990 a întrebat:

Am incercat sa ma despart de iubitul meu, dar m.a amenintat ca se sinucide daca o fac.M.am speriat si am decis sa continui relatia, dar sunt nefericta deoarece nu.l mai iubesc.Ce pot face in aceasta situatie?

8 răspunsuri:
| Nu a răspuns:

E vrajeala de copii mici.

| h3r a răspuns:

N-o sa faca nimic, stai linistita.
Totusi, pacat de el si de relatia voastra ca se incheie aici.
Cat despre tine, ar trebui sa-l lasi fara sa mai continui ceva. O sa-l ranesti pe el foarte mult si pana la urma, tu esti deja plictisita.
Spune-i ca vrei o pauza, asa e cel mai bine pentru el.

Take care.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata.i ca nu.l mai iubesti ca la inceput si poate va observa ca sunteti nefericitiwinking

| Euletitia a răspuns:

Buna! Sfatul meu e sa vorbesti din nou cu el cat mai hotarat si sa-i spui ca iti doresti s ava despartiti pentru ca nu il mai iubesti si sunteti amandoi nefericiti in aceasta relatie si ca ar fi cel mai bine sa-si vada fiecare de drumul lui si sa incerce sa-si faca o noua relatie, aalturi de o afta acre il iueste cu adevarat. Daca aduce din nou vorba de sinucidere, spune-i ca tu nu meriti ca el sa-si piarda viata doar pentru ca nu mai e iubitul tau si ca are atatea lucruri frumoase in viata pentru care merita sa continue: parintii, prietenii, cariera etc. Apoi poti lua legatura cu parintii lui si cu cel mai bun prieten al lui daca e un tip de incredere si un prieten sincer si loial pentru iubitul tau si sa le spui ca el are astfel de ganduri. Apoi, ei vor sti cum sa actioneze, vor discuta si ei cu el, eventual il vor duce la un psiholog/psihiatru si il vor ajuta sa depaseasca acest moemnt. sa arami langa el fara sa-l iubestinu e o solutie. In plus, poate nu a vorbit seriso ca nd a zis ca se sinucide, poate ca a vorbit la nervi sau ca sa te "oblige" in felul asta sa ramai langa el sau poate a facut o gluma proasta. Tu il cunosti mai bine si stii daca a zis pe bune sua nu. Bfta si s aiei decizia cea mi buna!]

| Cosmotel a răspuns:

Desparte-te de el. Daca vrea sa se sinucida, nu are decat s-o faca..scapa lumea de inca un prost.

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Mai bine du-te cu el la un pshiatru sal verfice ce are sa vorbeasca cu el sau sa zic la pshiatru ori la familia lui sa se calmeze asa ceva n-are voie sa te forteze pentru ca lege e lege e pentru ori cine si pentru mine.

| fazalunga a răspuns:

Seara, cand vine acasa..asteapta l dupa usa...cum intra. nu mai sta pe ganduri da-i cu o caramida in cap.el nu va stii ce s-a intamplat iar tu o sa scapi de el. aveti amandoi de castigat.bafta!

| Smileforme40 a răspuns:

Desparte-te de el daca asta vrei! Daca vroia sa se sinucida o facea fara sa te anunte.Mi s-a intamplat si mie acelasi lucru si uite ca traieste si azi. Poate el te iubeste, dar nu poti sa stai langa un om pentru care nu mai simti nimic.Crede-ma ca nu o sa faca nimic.De suferit foarte tare din cauza ta, poate, dar nu ajunge pana la a se sinucide.Din punctul meu de vedere e un las daca te obliga sa ramai cu el si te santajeaza in felul asta. Sper ca te-am ajutathappy. Linisteste-te!