| Anonim134 a întrebat:

Help! vreau sa ma despart de iubitul meu... dar el ma tot ameninta ca se sinucide ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Atotstiutorul a răspuns:

1. ei na? cum adica te ameninta? cum adica te santajeaza? amenintarea este fapta penala si banuiesc ca si santajul la fel. nimeni nu e atat de prost incat sa te ameninte sau sa te santajeze... poate iti aduce la cunostiinta, sau pamfleteaza in stilul lui caracteristic.
2. nu va face lucrul asta
3. in cazul in care tu chiar crezi ca va face lucrul asta, sa nu il lasi pentru ca vei fii responsabila de viata lui si implicit de a altora, pentru ca daca tu il lasi sa se sinucida poate atunci cand voi fii batran nu va avea cine sa imi dea pensie.
3. pct 2 se aplica numai daca are sub 20-21 de ani
4. anunta organele de politie orice tentativa de sinucidere trebuie raportata. o sa il inchida "baietii" pentru 1 luna si o sa isi revina
numai bine papapa

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai mai stai o perioada cu el ca sa il calmezi. ia-l usor, cu frumosu si apoi explica-i ca nu mai vreti sa fiti impreuna.
Succes!:*

| HelpBoy a răspuns:

Cred ca doar te santajeaza.

| mikaela25 a răspuns:

Il lasi sa se sinucida big grin.cu siguranta te amenintza doar.laughingstii ce ar fi culmeahee hee, sa citesti, sa faci ce am zis si saracul baiat chiar sa se sinucidalaughing laughingwow.doamne fereste, nu stiu tu il cunosti mai bine. dar nu poti sa stai cu el doar din mila... pup

| Anonim134 explică:

Chestia cu politia e usoara... tata e politistwinking

| Nik a răspuns:

1. ei na? cum adica te ameninta? cum adica te santajeaza? amenintarea este fapta penala si banuiesc ca si santajul la fel. nimeni nu e atat de prost incat sa te ameninte sau sa te santajeze... poate iti aduce la cunostiinta, sau pamfleteaza in stilul lui caracteristic.

2. nu va face lucrul asta

3. in cazul in care tu chiar crezi ca va face lucrul asta, sa nu il lasi pentru ca vei fii responsabila de viata lui si implicit de a altora, pentru ca daca tu il lasi sa se sinucida poate atunci cand voi fii batran nu va avea cine sa imi dea pensie.

3. pct 2 se aplica numai daca are sub 20-21 de ani

4. anunta organele de politie orice tentativa de sinucidere trebuie raportata. o sa il inchida "baietii" pentru 1 luna si o sa isi revina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are tupeu sa o faca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit asta si nu l-am crezut. din pacate a facut-o. ma intreb totusi daca iubesti pe cineva atat de mult incat mai bine mort decat fara ea de ce ii gresesti acelei persoane? oricum ma simt aiurea, l-am iubit dar nu am putut sa ii iert greseala

| xd2403 a răspuns:

Da'mi id'ul tau ca sa iti spun ce am facut eu

| enigel a răspuns:

Nu o sa faca asta niciodata

| gee a răspuns:

Sunt intr-o situatie asemanatoare am meu azi de imineata a venit la mine la munk si si-a turnat 2 litri de motorina in cap si se pregatea sa isi dea foc daca nu ii aruncam bricheta o facea aca nu a facut ceva e gen nici n-o s-o faca cu cat te vee mi speriata cu atat ii faci si lui curaj sa face ceva pentru ca e convins ca esti acolo sa il ajuti parerea mea cred ca trebuie sa il eviti sau sa il santajezi si tu la mine nu a mers ar poate merge la tine raspundei cu aceiasi moneda sigur unul la un milion au probleme psihice si ar faceo dar acum nu cre ca asta al tau face parte din aia 1 la un milion tu il cunosti mai bine iti ddai seama dupa privire upa comportament ei devin violenti cand sunt in stare sa o faca si de ce oare toti care se sinucid din dragoste o fac de fata cu persoana iubita pentru ca spera sa fie salvati nu vor de fapt si la este la fel de frica ca si noua cei care suntem santajatii si se intampla in general la cei care nu mai au prieteni familia nu ii sustine se simt singuri si nu vad iesire din asta si eu am avut o depresie si stiu ca in nici un caz nu il poti ajuta tu trebuie sa il apropii de cineva eu ii multumesc lu dumnezeu ca mi-a trimis cativa ingeri transformati in prieteni care mi-au supravegheat fiecare miscare si mau sustinut tot timpul

| Iluzionistul69 a răspuns (pentru gee):

Uni oameni sunt mai slabi de inger, eu de ex am avut un coleg la serviciu care sa SINUCIS se certase cu iubita dar o iubea mult ai facea tot felul de cadouri, ea la parasit pentru altul nu stiu exact motivul dar cert este ca sa sinucis sa aruncat in fata metroului la statia metrou/Dristor cand se ducea seara acasa, a stat cateva zile in coma la spitalul de urgenta floreasca si a decedat... cert este ca nu sti niciodata ce este in sufletului omului doar el si dumnezeu stie asta, oricum e cel mai mare PACAT sa te sinucizi dumnezeu nu te iarta in veci daca iti iei viata... si eu am avut momente de suicid dar m-am dus la biserica si m-am rugat mult, dumnezeu m-a ajutat am trecut peste mi-a trecut, cineva mi-a zis ca dupa o suferinta va veni o bucurie si nu merita sa te sinucizi pentru nimic!