| awellla69 a întrebat:

Am incheiat de o saptamana relatia cu iubitul meu cu care am fost 2 ani si ceva. Eu in tot acest timp m-am gandit la fostul, poate e absurd dar nu l-am putut uita in tot acest timp, vara asta am vb cu el, ne-am intalnit, sarutat, el are o relatie cu o tipa de aproape 3 ani de cand ne-am despartit. Nu stiu ce sa cred insa daca o iubeste cu adevarat sau nu pentru ca daca chiar tinea la ea nu se mai saruta cu mine si nu imi mai dadea mesaje aproape in fiecare zi. De vreo 2 saptamani nu am mai vorbit cu el si ma simt ciudat, vara asta m-am obisnuit sa vorbim aproape zilnic. Stiu ca poate vi se pare si voua aiurea si o sa ziceti sa il las in pace si chestii d-astea. Chiar nu stiu ce sa mai fac. voi ce ma sfatuiti? In timpul asta cat nu am vorbit a intrebat de prietenii nostri comuni cum sunt si ce mai fac. ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui iubitei lui ce fel de iubit are. Daca tu ai fi fost inselata, cred ca ar fi fost 'dragut' din partea 'amantei' ca macar sa iti spuna, nu sa iti puna coarne amandoi. Asa ca, primul pas e sa ii spui ei adevarul.

| Picasso a răspuns (pentru Mayar):

Mami, nu e maritat, tu ai face asta? Tu daca ai fi in locul lui, ca na e normal, adica nu stiu daca este cuvantul potrivit, insa pana o sa vada si el ce si cum sta treaba, mai dureaza, ne fug ochii, ( anormal pentru voi), ca si tu daca te-ar ispiti unul indeajuns de bine,cum a cedat si ea, si tu ai ceda, cred, insa as fi de acord cu tine, daca el era maritat sau insurat, ca na, atunci zic eu ca te legi la cap, si cand o iei de nevasta, bai gata cu joaca, trebuie sa o iubesti si sa o respecti, si reciproc, atunci as fi de acord cu tine sa ii zcica, sa isi vada barbatul ce fel de om e,
Sunt oameni care sunt delasatori, care se complac, (si noi si voi). Laso sa decida singura, daca o place vine el la ea, daca o iubeste vine el la ea, si o sa faca tot posibilul sa stea langa ea, si sa ii fie alaturi si atunci ea o sa se simta iubita, ea acuma e in dilema, poate il place, naaa, o vrajeste bine, un pupic, un alint, o imbratisare, una alta, daca ea se simte in largul ei, si nu vrea sa il mai imparta si cu ea, atunci sa vb cu el, si sa ii zica ce simte,daca el nu renunta la ea, sigur vrea doar o aventura, sau mai multe, ca na, aici va fi decizia ei, ce vrea sa faca, oricum relatiile, na, zboara vine, vine pleaca, fuge, si tot asa, pana te dai cu capul de sus, si vezi ce vrei, de cele mai multe ori noi invatam din propriile noastre greseli, rar din greselile altora, sti tu, pana nu simti pe pielea ta, pana nu vezi cu ochii si pana nu simti ca inimioara iti bate, nu sti daca traiesti

| Picasso a răspuns (pentru Picasso):

Sa fi cu minte >big grin

| Mayar a răspuns (pentru Picasso):

Eh, crezi ca lui nu ii convine sa fie cu fundul in doua luntre? E un prapadit ca amageste doua fete, sa aiba pantalonii, daca e barbat, sa isi aleaga una si pace buna, n usa fie tarfulita gen masculin, fara 'coloana vertebrala'. Si nu te teme, si daca 'm-ar ispiti unul indeajuns de bine' dupa cum apreciezi tu, nu as ceda niciodata, nu imi indoi principiile dupa altii, nu sunt o liana, sunt o fiinta umana cu un caracter bine stabilit.

| Picasso a răspuns (pentru Mayar):

Dragut, si daca ai fi in locul ei, cum ai reactiona, ce ai face, pardon, si in locul lui?

| Mayar a răspuns (pentru Picasso):

Ce am spus mai sus big grin De eram in locul lui, nu eram un gunoi de prima data. Daca eram in locul ei, luam situatia serios in maini!

| neutrino a răspuns:

Greseala clasica: atunci cand ai o relatie, uiti de toti prietenii, neglijand faptul ca in final tot la ei te vei intoarce. Este timpul sa-l lasi in pace pe fostul "iubit".

| sofisis a răspuns:

Nu te iubeste. te saruta si iti scrie ca vrea sa te bage in pat dar cam atat.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca varsta lui este sub 28 de ani lasa-l.toti vrem sa avem cat mai multe femei.
nu te iubeste cu adevarat.cauta o aventura.

| Leo1993 a răspuns:

Zici ca ai 19 ani dar gandirea uneia de 12, nu e logic ca vrea aventura din moment ce se saruta cu tine dar el are relatie de 3 ani cu alta? laughing