| anonim_4396 a întrebat:

Am inima frântă.Am fost respinsa de crush pe care l-am iubit timp de 1 an.Cam cat timp credeti ca va lua sa pot iubi din nou? Si cum sa trec peste? Gandul imi sta la el toata ziua.

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Poate sa fie câteva luni 1 an. Doar tu poți sa treci peste asta și sa lași gândurile la o parte de el. Și sa te concentrezi pe altceva ce îți place și te face fericita.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Psihologii spun ca pentru a trece peste o dezamagire in dragoste, si sa nu mai ai inima franta, remediul e sa te implici intr-o alta relatie. Cat mai repede. Asa uiti de cel vechi, de dezamagirea in dragoste si poti iubi din nou.
Nu merita sa suferi pentru un baiat. Gasesti altul.

| BossuldepăBaltă a răspuns:

Bă, măcar tu nu ai avut crush pe un tip 3 ani ca apoi să vină cea mai bună prietenă a ta și să facă sex cu el de cel puțin 2 ori, ea fiind conștientă că îl placi pe tipul ala T_T

| Instax a răspuns:

Of...Sincer am atatea sa-ti zic! Daca ne-am fi cunoscut te-as fi ajutat f f mult!
Nu pot să-ți spun decat ca nu este usor... eu l-am. placut pe crush un an si mi-a zis ca place alta fata in timp ce se dadea la mine. Am plans 2 luni in fiecare noapte, iar in restul timpului am plans, dar mai rar. Trebuie sa cunoști alte persoane. Eu asa am trecut. Uite, de ex. mi-am dat seama ca baiatul e nesimțit ca mi-a facut ce mi-a făcut si am vrut sa-i fac in ciuda. Am. început sa cunosc alte persoane, sa ies cu ele. Credeam ca fac asta doar de gelozie dar de fapt m-a ajutat f mult sa ma împrietenesc cu alte pers! Acum am. o relatie si sunt f fericita. Baiatul nu te merita daca il. placi un an si el te refuza...

| Ionut2411 a răspuns:

Sa ti pui mintea sa faci ceva si eu am fost in situatia ta si nici după 1 an no pot uita

| Nicudelacazanesti69 a răspuns:

Dacă ai face cunoștință cu mine ti ar lua 5 secunde sa te îndrăgostești