| ReZiSTorr a întrebat:

Am intrat in clasa a IX-a si imi place de o colega.Prima data s-a bagat in seama pe facebook si am ajuns sa discutam de toate.Mi-a spus dupa o saptamana sau doua ca ma place.Eu i-am spus atunci ca si mie imi place de ea.Mi-a spus ca are prieten dar cu care se tot cearta din anumite motive si nu stie ce sa faca.Vinerea viitoare am balu bobocilor si un alt coleg de a meu a pus ochii pe ea si a invitat-o la bal sa-i fie partenera.Ea mi-a spus lucru asta si am intrebat-o si eu daca vrea sa fie partenera mea la bal si a aceeptat.Vineri urmeaza sa ne intalnim inainte de bal si sa mergem impreuna.1)Ar trebui sa-i spun ca e frumoasa si sa o pup si sa o iau in brate.2)Credeti ca, chiar ma place cu adevarat?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Amana pupicul, e posibil s-o sperii si e mai bine sa amani momentul. Ia-o doar in brate si da, spune-i ca-i frumoasa. Chiar se va simti incredibil pentru ca fetele in general se chinuie foarte mult sa arate cat mai bine la astfel de evenimente si complimente din partea celor din jur fac doar bine.

| neutrino a răspuns:

2. Aplica punctul 1) si atunci vei afla raspunsul si de la punctul 2). Daca nu te-ar fi placut, atunci nu accepta sa-i fii partener la bal. Nu o dezamagi!

| Emilian65 a răspuns:

Este un gest frumos daca ai face ce ti-ai propus.