| Khero a întrebat:

Am întreținut relații intime cu iubita, iar la final am văzut ca era spermă la baza prezervativului. Ne-am speriat și a luat pastila de a doua zi. Problema este ca menstruația i-a trecut cu o zi înainte de actul sexual, iar la interval de nici o saptamana i-a venit iar menstruația. Este de la pastila aceea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai copii, de ce mama naibii va apucati de o treaba daca habar nu aveti de modul in care se face corect. 1. ) Acea substanta care a existat la baza penisului tau in mod sigur era secretia vaginala amestecata cu secretia lubrifianta produsa de vaginul femeii in timpul sexului. Aproape in mod sigur NU a fost vorba de sperma, dar chiar si sa fi fost sperma si in acrl caz ar fi trebuit sa stiti ca : Formarea sarcinii in zilele imediat dupa terminarea menstruatiei (in a5-6-a zi) este atat teoretic cat si practic posibila doar intr-o proportie de 4-5% chiar si in aczul in care sperma ESTE SIGUR ejaculata in vagin. Fiindca acest lucru NU s-a intamplat rezulta ca formarea sarcinii teoretic NU putea sa se produca astfel ca pastila de a 2-a zi a fost folosita absolut INUTIL sau altfel spus cu totul IRESPONSABIL deoarece in acele zile hormonii existenti in pastila de-a 2 zi ajunsi in organism, NU au avut asupra a ce sa actioneze. Si din acest motiv acei hormonii sintetici au actionat asupra organismul, caruia i-au provocat dereglari hormonale, motiv pentru care organismul a reactionat prin acea sangerare care a reprezentat de fapt o reactia de aparare. Adevaratele probleme si ''durerile de cap'' greu de suportat se vor produce incepand cu lunile viitoare, cand ciclul va deveni complet dereglat si menstruatiile vor deveni anormale se vor produce sau nu. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este efectul secundar al pastilei.
Daca citeati macar prospectul pastilei, sa vedeti cat de rau este sa bagi o asemenea bomba hormonala in corp, nu ajungeati aici. Nu va mai jucati de-a sexul, daca nu aveti nici cele mai elementare cunsotinte despre sex.
Fata nici macar nu era in perioada fertila, iar secretia de la baza penisului, nu putea fii sperma, ca aia se afla in fundul prezervativului, unde s-a ejaculat, neavand cum sa se teleporteze, afara din prezervativ.

| Kat29 a răspuns:

Da, pastila i-a dereglat c.m