| Edyedy12332 a întrebat:

Am intretinut sex protejat cu partenera mea pe 5 octombrie (tin sa mentionez ca inainte sa imi pun durexul m-am masturbat, dupa ce am sters am pus durexul ...in acel durex mi-am dat drumu de 2 ori ).
Azi mi-a zis ca au inceput sa o doara sanii, sa aiba un apetit mai mare decat il avea in general, sa fie mai obosita si mai plangacioasa si sa urineze mai frecvent... si ca i-au curs 2-4 picaturi de sange acum 2 -3 zile de culoare un pic spre maro. Ciclul nu are o data fixa este neregulata si s-a terminat pe 30 septembrie. Poate sa fie vorba de o sarcina? Sau este ciclul mestrual? Amandoi avem 14 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In conditiile mentionate se poate considera ca posibilitatea de a se forma sarcina este exclusa in totalitate, deci este IMPOSIBIL sa se fi format si sa existe o sarcina instalata in uter.
Fiindca pana in acest moment au trecut NUMAI/DOAR 11-12 zile de la data la care a fost intretinut sexul amintit, rezulta ca este ABSOLUT IMPOSIBIL sa apara sau sa existe chiar si cea mai MICA/INFIMA simptoma de sarcina. Starile de disconfort, de rau, durerea aparuta la nivelul sanilor, etc. daca exista cu adevarat, atunci cel mi probabil reprezinta semnale care in majoritatea cazurilor sunt specifice simptomelor PREMENSTRUALE. Este indicat sa NU se streseze si nici sa NU se ingrijoreze fiindca este cu totul INUTIL. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a mai incaput durexul dupa ce te-ai scapat de doua ori in el?
Vai de varsta voastra, copii imaturi!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din 10 septembrie au trecut 37 de zile. Semnele ei sunt încă neconcludente. Cu durexul e neclar ce ai făcut cu el. Vârstele nu prea contează. Dacă nu vine ciclul, test de sarcină, ginecolog, ceva de genu.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poate fi vorba de sarcina. Poeate fi o dereglare hormonala de au aparut acele fenomene de care vorbesti.

Răspuns utilizator avertizat
| armani12 a răspuns:

Ba esti nebun? ăștia se *** la 14 ani, mai rau cum dădeam eu la buci la vârsta de 19 ani.

| Cristinaa1207 a răspuns:

Buna.Deci ati avut relatii cam in ziua 12 a CM. Teoretic ovulatia are loc in zilele 14-16 ale CM, dar difera de la o femeie la alta. Deci ar trebui sa nu fie sarcina.Parerea mea este ca prietena ta este putin speriata si incepe sa perceapa simptome de sarcina... false. Poate daca ati incerca sa va mai bucurati putin de liniste, de copilarie si de varsta asta minunata ati evita astfel de stari de neliniste si tot stresul care vine din situatia prezentata mai sus.Sa fiti bine!

| Edyedy12332 explică:

Am pus aceasta intrebare ca sa se raspunda la ea nu sa va luati de varsta mea.