| Andreeee0098766 a întrebat:

Am introdus penisul doar o data in vagin fara prezervativ, există riscul de a rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina este cuprinsa intre 0 si 100%. Sarcina se poate forma NUMAI in cazul in care ajunge sperma in vagin intruna sau in toate cele 4-5 zile apartinatoare PERIOADEI FERTILE a respectivului ciclu menstrual. Probabil ca afland aceasta informatie, vei reusi sa intelegi ca sarcina NU se poate forma in orice moment, in orice conditii sau pur si simplu din....nimic (neant). Multa sanatate! Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu ti-ai dat drumul sau ceva, nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu ai avut o ejaculare in prealabil (de la o masturbare anterioara, sau o partida sexuala anterioara), ramanad pe teava cateva picaturi de sperma neejaculata, care s-au scurs involuntar in vaginul fetei, la penetrarea asta, putand sa o lase imediat insarcianat pe fata NUMAI daca, fata era in perioada fertila.

| Frank51 a răspuns:

Imi place istetimea voastra, intai incercati apoi intrebatiwinking continuati asa dragii mei, va descurcati minunat.

| Adry05 a răspuns (pentru Frank51):

Ma bag ca nu m-am putut abtine. Tu sa fii c-o tipa undeva, nu stiu, va aprindeti, chestii, te apuci atunci sa-i zici: auzi, stai un pic sa intru pe TPU sa intreb daca ar fi ok daca te-as penetra 2 secunde si continuam dupa? PRobabil tipu are ceva cunostinte ca in geneeral situatia e ok dar vrea o confirmare ca te panichezi sau in caz de era ceva ce nu stia sa stie sa actioneze ca-n situatiile de urgenta. Te-ai bagat degeaba si chiar n-are niciun rost raspunsul tau

| Frank51 a răspuns (pentru Adry05):

Cati ani ai? Vad ca ai o oarecare vechime pe TPU dar mi se pare ciudat raspunsul tau. In primul rand exista prezervative, daca totusi vrei sa senzatie o faci si risti, e simplu. Daca acest individ a facut-o apoi a intrebat daca se poate intampla ceva, a dat clar dovada de inconstienta, in opinia mea.

| Adry05 a răspuns (pentru Frank51):

Risti, dar vrei sa stii si cat de mare e riscul dupa o experienta de genul, poate vine cineva si iti spune prin facts ca nu exista risc, sau ca e unul foarte scazut, e chiar o atitudine buna ce face el ca nu se arata cocos ca stie el tot ci din contra, vrea sa afle/stie. nu vad nimic rau in intrebarea lui, sunt multe intrebari mult mai `degeaba` decat asta.

| Frank51 a răspuns (pentru Adry05):

E ok, fiecare cu opinia lui, mie mi se pare de bun simt sa stii unele chestii fundamentale.

| Jay1 a răspuns:

Imposibil- asa ceva nici gand de insarcinare.

| FratelePetarda a răspuns:

Da Eddy, poti ramane insarcinat

| Felicia0000 a răspuns:

Nu ramai