| Anton203 a întrebat:

Am iubit o fata dar ea s-a schimbat... peste catva timp am aflat ca, cand eram cu ea ma injura pe la spate si ma barfea cu prietenul meu cel mai bun + ca am aflat ca a fost o luna cu mine din mila ...acum eu iarasi o plac dar ea il place pe altu ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Te sfatuiesc sa incerci sa treci peste ea. Nu se merita sa te mai gandesti la ea pentru ca daca a facut ce a facut atunci acum nu o va opri nimic sa nu repete aceleasi lucruri. Exista diverse modalitati de a trece peste o "dragoste" de acest gen, insa fiecare are un anumit rezultat in functie de persoana. O modalitate pe care am recomandat-o deoare da rezultate la cele mai multe persoane este relatia auxiliara. Stiu, ar fi sadic sau chestii de genul asta deoarece i-ai provoca suferinta pertenerului din acea relatie. Nu este chiar asa. In primul rand relatia are rolul de a-ti lua gandul de la fosta. Cat timp esti cu prietena trebuie sa incerci pe cat de mult posibil sa te gandesti doar la ea si sa nu permiti gandului sa iti fuga la fosta ta prietena. Apoi, dupa cateva zile sau saptamani (depinde de persoana) va deveni tot mai usor pana cand acea fata va deveni o parte din trecutul tau, iar tu te vei gandi doar la actuala prietena. Exista vorba aceea "Foamea vine mancand" care se aplica chiar si in relatii, deci aceasta metoda are o idee la baza de la care am plecat. Mai exista si alte modalitati, printre care este si hipnoza, insa asta este cea mai utilizata si cea cu rezultate pozitive in proportie de 99% (as minti daca as spune altceva). Mult succes si daca vei avea nevoie de alte sfaturi sau sugestii, imi poti scrie la adresa de e-mail pe care ti-o voi lasa pe privat. Chiar si daca doresti sa discutam, ma gasesti pe internet aproape non-stop.

6 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Nu te merita.Tu esti cel care a avut de suferit si daca vrei sa te intorci la ea tot tu vei fi cel care va avea de pierdut in cele din urma. Daca tinea cu adevarat la tine nu te vorbea pe la spate si nu statea cu tine din mila.Sunt atatea fete dragute in jur ai de unde alege.Ce a fost a fost, trecutul e trecut asa ca traieste prezentul! Baftawinking

| Mann02 a răspuns:

Sa o lasi in pace si sa privesti in alta directie ca nu prea are rost sa te bagi in seama, nu vad un motiv pentru care sa mai o bagi TU in seama pe ea.

| bytzy09 a răspuns:

Asa sunt majoritatea tarfe +70% auzi mila urasc vorba asta... toate se uita la buzunar numa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o in pace... vrei sa profite iarasi de tine?

| denys4ever1 a răspuns:

Spune-i ce simti cu adevarat fii sincer cu ea daca nu vrea las-o in pace n-ai ce facebig grin

| Anton203 explică:

Mersi mult la toti chiar eram ametit nu stiam ce sa mai fac... dar voi aveti dreptate pentru ca nu se stie daca s-a schimbat