| jeleu_4810 a întrebat:

Hei. buna TPU numele meu este cristina, am 15 ani.si sunt la o scoala in care copii.ma eticheteaza mai mereu.Nu stiu ce sa mai fac pentru ca printre ei este si un baiat care imi place foarte mult acum catva timp a aflat ca il plac si isi bate pur si simplu joc de mine chiar nu stiu ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

La 15 ani băieții nu prea au minte! Uneori nici fetele, de 15 ani! Ce înseamnă,, ma eticheteaza mai mereu.,, concret ce fac? Ce înseamnă explicit,, acum catva timp a aflat ca il plac si isi bate pur si simplu joc de mine,, adică ce face practic? Soluții 1) Să Îl uiți! 2) Să îl ignori / să nu îl bagi în seamă și Să Îl uiți! 3) Să îl iei la bătaie ( nu văd ce ai câștiga din asta ) ( 4 )Te prefaci că nu te interesează individul & Să înveți să gătești. & Să înveți să lucrezi la calculator foarte bine. & Să înveți bine engleza & Să înveți bine Matematică, fizică, chimie, biologie, & anatomie umană - cum este cu reproducerea și cu bolile cu transmitere sexuală-, sexologie --metode de evitare a unei sarcini nedorite, care trebuie asociate pentru siguranță ---, dermatovenerologie --despre bolile cu transmitere sexuală. După asta,( că în vacanță trebuie să înveți minim 12 ore zilnic ) lansezi prin radio- șanț prin noiembrie-decembrie // că nu ai habar ce dracu ai văzut la acest labă tristă, care este individul respectiv, dar că noroc că te-ai mai deșteptat, cât de cât, și ai priceput, că nu este nimic de capul lui. // Prin bârfa generală, va ajunge asta la el și va avea o reacție. Oricum un bărbat preferă să respingă, decât să știe că a fost respins. Nu exclud ca prin ianuarie- martie 2012, să faceți voi doi sex, De aia am spus să cunoști, toate metodele de evitare a unei sarcini. // Și apoi lac să fie, că broaște, se găsesc destule.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Schimba-ti comportamentul si obiceiurile care ii fac pe ceilalti copii sa te eticheteze mereu,probabil ceva faci gresit.
Si,invata sa fii discreta,nu spui cand iti place un baiat,ce e in inima ta e al tau si-l pastrezi acolo. Poti,bineinteles sa arati ce simti si,daca esti intampinata cu un refuz te retragi discret, daca vezi ca totul merge bine, poate sa incepi si sa spui cate ceva.Altfel,taci.Inima ta nu e obiect de batjocura si uz general,tine pentru tine ce e in ea.
Deocamdata,schimba-te in asa fel incat sa nu mai fi etichetata si pe baiatul respectiv, ignora-l, nu-l lasa sa profite de slabiciunea ta!
Succes!

| butterfly27 a răspuns:

Sa-l lasi in pace, pentru ca nu merita, treci peste.