| annnemonnaaa a întrebat:

Am luat pastila Escapelle pe 29 iulie, din frica, dupa in jur de 2 ore de la contact, pentru ca s-a spart prezervativul. Nu a ejaculat in interior, dar avea lichid pre-ejaculator. Mentionez ca eram in a 5-a zi a ciclului menstrual, iar menstruatia mi-a trecut cu o zi inainte. Dupa undeva la cateva zile, am avut sangerari. In primele zile de dupa ce am luat pastila, am avut dureri de cap si eram mai obosita.
Am mai avut un contact dupa aproximativ o saptaman-2, dar protejat.
Pe 24 ar trebui sa imi vina...de obicei am un ciclu regulat, dar uneori se intampla sa vina mai devreme sau tarziu cu 2-3 zile.
Sunt șanse sa fi ramas? Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"De obicei am un ciclu regulat, dar uneori se intampla sa vina mai devreme sau tarziu cu 2-3 zile."

Asadar ai ciclu de tip NEREGULAT, odata ce vine cu intarzieri de 2-3 zile, adica NU se poate stii niciodata cand esti in perioada fertila si nici cand este ovulatia, fiindca nu exista aplicatie sau calcul pe fata pamantului, pentru acest timp de ciclu, neregulat.

Sexul seface numai protejat in acest caz, cu prezervativul!

Prezervativul in cazul tau a fost mult prea mare pentru cuculetul baiatyului, de aceea s-a rasucit cu usurinta pe cuc, pana s-a intins la maxim si a pocnit.

Sfatuieste baiatul sa cumpere masuri mult mai mici la prezervtaiv si s anul ami impresioneze vanatoarea de la farmacie cumparand prezervative mari si incorecte pentru cuculetul lui, ca pocnesc la sex si te lasa gravida.

Acum, pentru ca ai luat o bomba hormonala "escapell" uita de ciclu menstrual si ovulatie, ca nimic nu mai vine nici macar cum era inainte, fiindca acum vei aavea dereglari homronale si de ciclu pe urmatorele 6-12 luni, cand ovulatia se poate produce in orice zi a lunii, fara sa poata stii cineva aacest lucru.

| annnemonnaaa explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu de ce ai raspuns asa, eu doar am pus o intrebare, nici macar nu ai dat raspuns la ceea ce am intrebat eu

| Violleta2022 a răspuns (pentru annnemonnaaa):

Asta pentru ca nimeni de pe fata pamantului nu-ti poate spune sau ghicii in stele, daca esti sau nu gravida, asa cum vrei tu.

Dar ti-am explicat niste lucrui foarte importante pentru tine, pe care nu le stii si ti-ar fi utile pe viata.