| annnemonnaaa a întrebat:

Am luat pastila Escapelle pe 29 iulie, din frica, dupa in jur de 2 ore de la contact, pentru ca s-a spart prezervativul. El spune ca nu a ejaculat in interior. Mentionez ca eram in a 5-a zi a ciclului menstrual, iar menstruatia mi-a trecut cu o zi inainte. Dupa undeva la cateva zile, am avut sangerari. In primele zile de dupa ce am luat pastila, am avut dureri de cap si eram mai obosita.
Am mai avut un contact dupa aproximativ o saptaman-2, dar protejat.
Pe 24 ar trebui sa imi vina...dar eu mai am uneori dereglari.
Sunt șanse sa fi ramas? Multumesc

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cel mai intelept e sa astepti pana cand iti vine menstruatia.Deocamdata suntem in 23 august.

| dullcat a răspuns:

Sangerarile sunt un efect advers al pastilei de a doua zi.De citit:
https://www.medic.chat/medicamente/pastila-de-a-doua-zi/

| iuly29689 a răspuns (pentru dullcat):

Va multumesc mult!

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt șanse sa ramai gravida.